آموزش نرم افزارویندوز

آموزش بازگرداندن Driver قبلی ، در صورتی که Driver جدید سخت افزار درست کار نکند

به روزرسانی درایور در رایانه شما همیشه به خوبی انجام نمی شود. بعضی اوقات ، آنها اشکالاتی وجود دارد یا به سادگی نسخه ای که جایگزین کرده اید اجرا نمی شوند. خوشبختانه ، ویندوز امکان بازگشت دوباره به درایور قبلی در ویندوز 10 را آسان می کند. در اینجا نحوه اینکار را برای شما توضیح داده ایم.

در حالی که به روزرسانی درایورها به طور کلی بسیار خوب انجام می شود ، اما همیشه اینطور نیست. اغلب ، نسخه های به روز شده ویژگی های جدیدی را معرفی می کنند یا اشکالات را برطرف می کنند ، اما گاهی اوقات مشکلات جدیدی رابه همراه می آورند. این مشکلات می تواند از عملکرد ضعیف گرفته تا رفتار عجیب و غریب تا اشکالات خراب کننده سیستم باشد. به طور کلی ، به روزرسانی درایورها را توصیه نمی کنیم مگر اینکه با مشکلات خاصی روبرو شوید یا به ویژگی های خاصی نیاز دارید که می دانید به روزرسانی آنها را برطرف می کند یا شامل آنها می شود. به عبارت دیگر ، آنچه خراب نشده است را اصلاح نکنید. 

چگونه می توان درایور را به نسخه قبل بازگرداند؟ رول بک چیست؟

وقتی یک درایور (راه انداز) را دوباره بازگردانید ، Windows درایور فعلی را حذف نصب کرده و سپس نسخه قبلی را دوباره نصب می کند. توجه داشته باشید که ویندوز نسخه قبلی درایورها را به همین منظور نگه می دارد ، اما فقط یک نسخه قبل را در اختیار شما قرار می دهد .

توجه: برای بازگرداندن درایور ، باید با حساب با دسترسی مدیر وارد شوید. همچنین ، این ویژگی برای درایورهای چاپگر در دسترس نیست.

مانند هر تغییر دیگر ، پی سی تولز به شما توصیه می کند قبل از شروع کار از کامپیوتر خود پشتیبان تهیه کنید .

با فشردن Windows + X و سپس کلیک کردن روی گزینه “Device Manager” در منوی Power Users ، گزینه Device  Manager را انتخاب کنید.

در پنجره Device Manager ، دستگاهی را که درایور آن برای شما مشکل ایجاد کرده است پیدا کنید (ممکن است مجبور باشید یک دسته را باز کنید) ، روی دستگاه کلیک راست کنید و سپس روی دستور “Properties” کلیک کنید.

روی تب Driver در بالای پنجره کلیک کنید و سپس روی “Roll Back Driver” کلیک کنید.

ویندوز ضمن هشدار از شما می پرسد که آیا با بازگشت به نسخه قبلی موافقید با انتخاب یکی از گزینه ها به عنوان دلیل,  روی “Yes” کلیک کنید.

 

سپس ویندوز به طور خودکار درایور شما را به نسخه قبلی باز می گرداند ، که بسته به اندازه درایور ممکن است 5-10 دقیقه طول بکشد. درایورهای کارت گرافیک حجم بیشتری دارن و مدت زمان بیشتری برای بازگشت دوباره لازم  دارند. ممکن است رایانه شما مجدداً راه اندازی شود ، پس از آن رایانه درایور  نسخه قبلی قطعه شما را اجرا می کند. به این فرآیند روبل بک می گویند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *