اخبار فناوریویندوز

اجرای برنامه های گرافیکی لینوکس بر روی ویندوز

مایکروسافت به تازگی پیش نمایشی از یک  بروزرسانی جدید ویندوز (WSL) ارائه داده است که به کاربران امکان می دهد اجرای برنامه های لینوکس در ویندوز 10 را به واقیعت تبدیل کنند.زیر سیستم Windows 10 WSL بزرگترین بروزرسانی خود را در این زمینه دریافت کرده است.

این قابلیت ویندوز برای اولین بار در کنفرانس BUILD سالانه مایکروسافت در سال 2020 پیش نمایش شد ، ویژگی مورد انتظار  را “WSLg”  لقب داده است و این ویژگی با ویندوز 10 Insider Preview build 21364 در دسترس است .

مایکروسافت از زمان معرفی اولیه خود در سال 2016 به طور مداوم در تلاش است تا WSL را بهبود بخشد. سال گذشته ، این غول نرم افزار نسخه بهبود یافته ای به نام WSL 2 را معرفی کرد که هسته واقعی لینوکس در قلب آن است.

نحوه کار

کریگ لوون ، مدیر برنامه مایکروسافت که روی WSL کار می کند ،در یک پست از وبلاگش موارد استفاده از WSLg را نشان می دهد ، در درجه اول برای توسعه دهندگان و آزمایش کنندگان.

لوون اشاره می کند که وقتی یک برنامه گرافیکی با استفاده از WSLg راه اندازی می شود ، به طور خودکار یک توزیع لینوکس در پس زمینه همراه با تمام اجزای مورد نیاز برای فعال کردن برنامه Linux GUI برای برقراری ارتباط با دسک تاپ ویندوز اجرا می شود.

 نصب لینوکس روی ویندوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *