اخبار فناوری

اپل برای حفاظت از محیط زیست چه اقداماتی انجام داد

به دنبال عرضه آیفون 12 در سال گذشته ، اپل آداپتورهای برق برای آیفون 11 و آیفون های جدید را متوقف کرد. فقط یک کابل شارژ همراه دستگاه های جدید است.این شرکت اکنون می گوید که انجام این کار باعث شده تا بتواند 861،000 تن مس ، روی و قلع صرفه جویی کند.علاوه بر این ، بسته بندی کوچکتر نیز به اپل کمک می کند تا از محیط زیست حفاظت کند و انتشار کربن خود را کاهش دهد.

اپل برای حفاظت از محیط‌زیست، استراتژی کربن خنثی برای محصولاتش درپیش می‌گیرد

اپل در گزارش پیشرفت زیست محیطی سال 2021 خود برای سال مالی 2020 ادعا کرده است که توانسته مصرف انرژی خود را 13.9 میلیون کیلووات ساعت کاهش دهد. این شرکت همچنین توانسته است انتشار کربن دی اکسید خود را از 25.1 میلیون تن به 22.6 میلیون تن کاهش دهد.

حذف آداپتورهای برق در جعبه همچنین به کاهش میزان پلاستیک و روی مورد نیاز شرکت کمک کرد ، زیرا شارژرها بیشترین مقدار این مواد را استفاده می کردند.

آیفون

اپل همچنین تأکید می کند که هم اکنون از 40٪ محتوای بازیافتی در MacBook Air استفاده می کند ، 99٪ تنگستن بازیافتی در آیفون 12 و اپل واچ سری 6 استفاده می شود. همانطور که Engadget خاطرنشان می کند ، اپل دارای یک آزمایشگاه بازیافت مواد در تگزاس است  که فولاد و تنگستن را بازیافت می کند.

دیگر اقدامات اپل

با استفاده از تراشه M1 خود در Mac Mini 2020 ، اپل توانست اثر کربن خود را تا 34 درصد کاهش دهد. به همین ترتیب ، با استفاده از آداپتور انرژی متفاوت در نسل 8 iPad منجر به کاهش 66 درصدی انرژی نسبت به رتبه بندی Energy Star شده است. همچنین موبایل آیفون 12 نسبت به به رده بندی وزارت انرژی ایالات متحده برای سیستم های شارژر باتری 53٪ انرژی کمتری مصرف می کند.

اپل تأکید می کند که بیش از 110 تامین کننده آن نیز متعهد به استفاده از انرژی پاک شده اند. این گزارش همچنین بیان می دارد که بیش از 90٪ از شرکای زنجیره تأمین اپل در حال حاضر فناوری مورد نیاز را برای کاهش بیش از 90٪ انتشار F-GHG نصب کرده اند که با مونتاژ صفحه نمایش ارتباط دارد.

اپل با استفاده از محیط زیست برای توجیه حذف لوازم جانبی آیفون‌ از جعبه، خود را به دردسر انداخته است. اگر مسائل زیست محیطی در حدی برای اپل اهمیت دارد که باعث حذف لوازم جانبی از جعبه محصولات این کمپانی ‌شود، باید روی طراحی آن‌ها نیز تاثیر بگذارد و پورت لایتنینگ از آن‌ها حذف شود ,با توجه به وجود کابل تایپ سی در هر خانه ای این اقدام بیشتر برای حفاظت از محیط زیست منطقی به نظر میاید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *