ترفندویندوز

نحوه تغییر و تنظیم سرعت ماوس

تنظیم کردن سرعت مناسب برای اسکرول ماوس مهم است.اگر سرعت اسکرول ماوس در ویندوز شما مناسب نیست در اینجا نحوه تغییر سرعت ماوس را برای شما توضیح داده ایم.

سرعت ماوس شما خیلی کند است یا سریع؟

مهم است که ماوس شما با سرعت مناسب اسکرول کند. اگر اسکرول ماوس شما خیلی سریع باشد ، کاملاً آزار دهنده است. و اگر خیلی کند باشد می تواند مچ دست شما را خسته کند.

خوشبختانه ، نحوه تغییر سرعت ماوس (افزایش سرعت یا کند کردن) اسکرول ماوس در ویندوز 10 بسیار آسان است.

سرعت ماوس شما خیلی کند است یا سریع؟ نحوه رفع این مشکل در ویندوز 10

برای تغییر سرعت پیمایش مکان نما (cursor) ماوس:

  1. سرعت ماوس
  1. روی کیبورد دکمه کیبورد(بین Alt و Shift) را به همره I فشار دهید تا صفحه تنظیمات باز شود . Windows key + I
  2. بر روی Devices کلیک کنید.
  3. از منوی سمت چپ Mouse را انتخاب کنید
  4. با استفاده از چرخاندن ماوس به  کشویی حرکت کنید تا چند خط را همزمان یا یک صفحه را همزمان انتخاب کنید . مورد اول برای بیشتر افراد توصیه می شود.
  5. از نوار کشویی گزینه  Multiple lines at a time یا One screen at a time را انتخاب کنید.

6.در صورت لزوم ، برای تنظیم سریع یا کند بودن حرکت پیمایش مکان نمای ماوس ، از نوار لغزنده Choose how many lines to scroll each time استفاده کنید . پیش فرض عدد سه است.این تنظیمات بلافاصله با تغییر آنها اعمال می شوند ، بنابراین می توانید به راحتی آزمایش کنید تا بهترین سرعت پیمایش را بدست آورید

سرعت ماوس

شرکتی که موس شما را تولید کرده ممکن است نرم افزار خاص خود را داشته باشد. باید این مورد را بررسی کنید تا ببینید آیا گزینه های پیمایش ماوس خود را بیشتر از آنچه در ویندوز تنظیم کرده اید ، دارد.

تنظیمات ماوس

برای ورود به بخش تنظیمات کلیک موس ، اگر از ویندوز های 7 ، 8 و 10 استفاده می کنید مانند بخش قبل کافی است عبارت main.cpl را در استارت تایپ و انتخاب کنید. با این کار پنجره تنظیمات نشان داده می شود. تنظیمات کلیک موس از طریق تب  Buttons انجام می شود. از بخش Button configuration با فعال کردن گزینه ی Switch Primary and Secondary Buttons جای کلیک چپ و راست عوض می شود. همچنین با حرکت دادن دکمه موجود در بخش Double-click speed به سمت چپ و راست می توانید وقفه ی بین انجام دو کلیک را در دبل کلیک، کم یا زیاد کنید.

سرعت ماوس
در آخر هم با فعال کردن گزینه ی Click Lock دیگر نیازی به Drag کردن و نگه داشتن کلیک موس ندارید چرا که با یک بار کلیک بر روی یک آیتم و حرکت دادن موس می توانید آن را جابجا کنید.

در اکثر موس های جدید یه دکمه بسیار کوچک در وسط آن ها قرار دارد که با فشردن آن سرعت DPI موس شما کاهش یا افزایش می یابد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *