آموزش نرم افزاراینترنت

تورنت چیست؟آموزش دانلود از تورنت

تورنت چیست؟

تورنت یک نوع فایل حاوی متادیتا (مجموعه از داده ها که در آن مجموعه دیگری قرار دارد) می باشد.البته محتوای مورد نظر شما در این فایل قرار ندارد.این فایل به نرم افزار تورنت کمک می کند تا سیستم هایی که در حال اشتراک گذاری فایل مورد نظر شما هستند را پیدا کرده و با آنها تبادل دیتا کند.

در واقع فایل مانند یک ردیاب عمل می کند.پس از پیدا کردن کامپیوترهایی که در حال به اشتراک گذاری فایل مورد نظر شما هستند،آن را در سیستم شما کپی می کند.بهتر است بگوییم هر بخش از فایل را از یک کاربر که او قبلا از سرور اصلی دانلود کرده،دریافت می کنید.اینگونه سرور اصلی هم فشار کمتری را متحمل می شود.

 

 آموزش دانلود از تورنت

برای دانلود فایل از تورنت ابتدا به یک نرم افزار مخصوص دانلود فایل های تورنت نیاز دارید.ما به شما نرم افزار uTorrent را پیشنهاد می کنیم.البته نرم افزار های دیگر مانند qBittorrent هم هستند،اما در نهایت همه از سورس uTorrent استفاده می کنند.

پس از دانلود نرم افزار،شما باید به یک سایت دانلود لینک های تورنت بروید. سایت های Thepiratebay،1337x،Yts مطرح ترین سایت ها برای دانلود از تورنت هستند،که شامل انواع فایل ها مانند فیلم،موسیقی،بازی و… هستند.

در واقع در این شرایط که اکثر سایت های داخلی رو به پولی کردن لینک های خود آورده،یا دسترسی به نسخه های اصلی فیلم از سایت های ایرانی مشکل شده،استفاده از این سایت ها بهترین گزینه است.

پس از ورود به یکی از این سایت ها و جستجوی عبارت مورد نظر روی گزینه دانلود کلیک کنید.

 دانلود از تورنت

روی گزینه Magnet Download کلیک کنید.

دانلود از تورنت

گزینه Choose Application را زده و در مرحله بعدی نرم افزار یوتورنت را انتخاب کنید.

اگر نمی خواهید بعد از اتمام دانلود فایلتان،داده ها را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید،روی فایل خود راست کلیک کرده و گزینه Stop را بزنید

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *