اخبار فناوریاندروید

سیستم هشدار زلزله اندروید به یونان و نیوزیلند می آید

گوگل در حال گسترش سیستم هشدار زلزله اندروید به مناطق بیشتری در خارج از ایالات متحده است. این شرکت سیستم شناسایی و هشدار را برای کاربران اندروید در یونان و نیوزیلند آورده است. هر دوی این کشورها فاقد سیستم هشدار زودهنگام زلزله هستند.حالا گوگل گفته است که به زودی سیستم هشدار زلزله اندروید به یونان و نیوزیلند می آید.

گوگل سیستم هشدار زلزله آندروید را در آگوست سال گذشته معرفی کرد. این شرکت در واقع از شتاب سنج موجود در تلفن اندروید شما استفاده می کند تا آن را به یک لرزه سنج کوچک تبدیل کند. همچنین با استفاده از پایگاه نصب عظیم دستگاه های اندروید،منابع را جمع آوری کرده و داده ها را تأیید می کند و می فهمد که آیا واقعاً زلزله ای اتفاق می افتد یا خیر.

گوگل در اطلاعیه خود در وبلاگ The Keyword متذکر شد که نیوزیلند و یونان اولین کشورهایی هستند که از هر دو قابلیت شناسایی و هشدار سیستم هشدارهای زلزله آندروید بهره خواهند برد.

سیستم هشدار زلزله اندروید به یونان و نیوزیلند می آید

گستردگی جغرافیایی

سیستم هشدار زلزله آندروید تاکنون فقط در کالیفرنیا در ایالات متحده در دسترس بود. گوگل اکنون این سیستم را گسترش داده و آن را به یونان و نیوزیلند آورده است. با این کار تضمین می شود که کاربران اندروید در این کشورها هر زمان که زلزله اتفاق می افتد یا در معرض وقوع است، به طور خودکار هشدار را از طریق تلفن خود دریافت می کنند. همچنین گزینه ای برای خاموش کردن این هشدارهای زلزله وجود دارد.

از آنجا که یونان و نیوزیلند فاقد سیستم هشدار دهنده هشدار سریع هستند،گوگل برای تشخیص زمین لرزه به شتاب سنج های تلفن های اندرویدی در این کشورها اعتماد می کند. وقتی زمین لرزه رخ می دهد ، هر ثانیه مهم است و گوگل امیدوار است که سیستم هشدار خود به افرادی که در چنین شرایطی قرار دارند،وقت اضافی بدهد.

گوگل همچنین سیستم هشدار زلزله را به ایالات بیشتر ایالات متحده آورده است. اخیراً این ویژگی را به کاربران اندروید در اورگان گسترش داده و در ماه مه در واشنگتن ارائه می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *