اخبار فناوری

فیس بوک و گوگل برای حذف تبلیغات کلاهبرداری باید اقدامات بیشتری انجام دهند

مطالعات جدید نشان می دهد که فیس بوک و گوگل برای حذف تبلیغات کلاهبرداری در سیستم های تبلیغاتی خود سختگیری نمی کنند.

طبق گزارشی که از سوی سازمان  consumer watchdog منتشر شده ، شرکت های بزرگ فناوری مانند فیس بوک و گوگل به اندازه کافی از تبلیغات کلاهبرداری در سیستم های خود جلوگیری نمی کنند.

تبلیغات کلاهبرداری حتی پس از گزارش به ندرت حذف می شود

 

آدام فرنچ ، کارشناس حقوق مصرف کننده در Which? می گوید :

آخرین تحقیقات ما نشان می دهد رویکردی که غول های فناوری از جمله گوگل و فیس بوک در واکنش به گزارش دادن محتوای کلاهبرداری انجام داده اند ، کافی نیست , قربانیان را نگران  کرده و در معرض کلاهبرداری مجدد قرار داده است.

در مورد گوگل ، 34٪ از قربانیان کلاهبرداری گفتند که حتی پس از گزارش تبلیغ کلاهبرداری ، توسط موتور جستجو حذف نشده است. برای فیس بوک مقدار عدم پیگیری گزارش 26٪ بود.

وقتی نوبت کلاهبرداری می رسد ، یک چهارم قربانیان گفتند که از طریق تبلیغات کلاهبرداری یا تبلیغات اسکم در فیس بوک  فریب خورده اند. علاوه بر این ، 19 درصد از قربانیان گزارش دادند که از طریق تبلیغات Google هدف قرار گرفته اند. در مورد توییتر این تعداد سه درصد بود. این تعداد با توجه به تعداد زیاد تبلیغاتی که برای کاربران در هنگام وبگردی در این پلت فرم ها نمایش می دهند ، تعجب آور نیست.

حدود 43٪ از قربانیان گفتند که حتی آگهی تبلیغاتی را که از آن ها کلاهبرداری کرده را گزارش نکردند.

تبلیغات کلاهبرداری گوگل فیس بوک
حذف تبلیغات کلاهبرداری فیس بوک

علاوه بر این ، این مطالعه همچنین نشان داد که آسیب های قربانیان با روند گزارش دهی و پاسخ این شرکت ها نسبت موازی داشته است. قربانیان احساس می کردند اگرچه روند ریپورت یا گزارش تبلیغات فریب کارانه در فیس بوک کاملاً ساده است ، اما این شرکت کاری در مورد گزارش های ارسالی عملا کاری انجام نمی دهد. از طرف دیگر کاربران روند گزارش دهی Google را دست و پا گیر می دانند.  و اغلب قربانیان حتی نمی دانستند که چگونه تبلیغات متقلبانه را به گوگل گزارش دهند.

پاسخ فیس بوک و گوگل  درباره این گزارش چیست؟

گوگل ادعا می کند تا کنون بیش از 3.1 میلیارد تبلیغ در پلت فرم خود را به دلیل نقض خط مشی های خود مسدود کرده است. علاوه بر این ، این شرکت اظهار داشت که گزارش های بد تبلیغات همیشه به صورت دستی بررسی می شوند در حالی که نقض احتمالی خط مشی به صورت دستی و همچنین به صورت خودکار بررسی می شود.

فیس بوک گفت که از یک تیم 35000 نفری شامل متخصصان حوزه امنیت وب استفاده می کند که در کنار هوش مصنوعی پیچیده برای شناسایی و حذف تبلیغات کلاه برداری و مخرب از سیستم تبلیغاتی فیس بوک بهره می برند.

در حالی که فیس بوک و گوگل ادعا می کنند که وظیفه خود را برای مبارزه با تبلیغات بدافزار انجام می دهند ،این گزارش به وضوح نشان می دهد که برعکس است. وقت آن رسیده که این شرکت ها,به مسئولیت قانونی برای مقابله تبلیغات بد و جعلی در وب سایت هایشان عمل کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *