اخبار فناوریموبایل

قابلیت جدید تلگرام : تماس تصویری گروهی

تلگرام سرانجام ویژگی کنفرانس ویدیویی گروهی را که مدت ها انتظار آن را می کشیدیم ، ارائه می دهد. تلگرام  به دلیل ارائه خدمات پیام رسانی خوب و مکالمه امن شناخته شده است و ویژگی جدید تماس تصویری گروهی تلگرام تفاوتی با دیگر سرویس ها نخواهد داشت و تماس ها به صورت رمزگزاری شده برقرار می شوند.

پاول دورف مدیر تلگرام در کانال رسمی خود با انتشار یک فیلم از پیشنمایش پخش ویدیویی اعلام کرد که در ماه مه میلادی (احتمال زیاد در آپدیت آینده) قابلیت تماس گروهی ویدیویی را رونمایی خواهد کرد.

بعد از راه اندازی Voice Chat در گروه ها این بار به نظر می‌رسد تلگرام با این قابلیت قصد دارد به نوعی لایو یا تماس تصویری گروهی را ایجاد کند اما به نوعی دیگر! به این صورت که مدیران گروه می‌توانند به طور تصویری برای اعضای دیگر لایو داشته باشند.

قابلیت تماس تصویری گروهی تلگرام به اندازه سایر اپلیکیشن های کنفرانس ویدیویی معروف قابل استفاده خواهد بود. این  امکانات شامل نویز کنسیلنگ ، ابزارهایی برای اشتراک صفحه موبایل (Screen Sharing) و همچنین پشتیبانی از دسک تاپ و تلفن همراه است.

تلگرام مکالمات ویدئویی یک به یک را در آگوست سال 2020 آغاز کرد و از آن زمان کاربران منتظر تماس های ویدیویی گروهی هستند. با این خبر احتمالاً می توانید تلگرام را به لیست خدمات کنفرانس ویدیویی معتبر اضافه کنید.

این قابلیت برای تدریس آنلاین برای استادان و معلمان می‌تواند بسیار مفید باشد، این قابلیت در آینده به تلگرام اضافه خواهد شد.

تلگرام همچنین از نسخه جدید تحت وب خود رونمایی کرد.

تلگرام وب چیست؟

بسیاری از کاربران تلگرام اطلاع ندارند که از طریق مرورگر و بدون این که لازم باشد اپلیکیشن تلگرام را روی دستگاه خود نصب کنند می توانند از تلگرام استفاده کنند. این نسخه از برنامه تلگرام وب نام دارد.

تلگرام علاوه بر این که با تمام سیستم عامل ها از جمله اندروید، iOS، MacOS، ویندوزفون و غیره سازگار است و به راحتی روی آن ها نصب می شود، این قابلیت را دارد که با اتصال به اینترنت از طریق مرورگر به اجرا درآید. یعنی لازم نیست که تلگرام خود را روی کامپیوتر و لپ تاپ خود نصب کنید و کافی است که به اینترنت و یک مرورگر دسترسی داشته باشید.برای ورود به نسخه جدید تحت وب تلگرام اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *