ارز دیجیتال

ممنوعیت استفاده از رمز ارزها در ترکیه

ممنوعیت استفاده از رمز ارزها در ترکیه,باعث شد ارزش بیت‌کوین ۴ درصد سقوط کند,این کاهش ارزش در دیگر رمز ارزها هم محسوس بود.

ممنوعیت استفاده از رمز ارزها در ترکیه چرا اعمال می شود؟

بانک مرکزی ترکیه بی ثباتی بیش از حد و عدم تنظیم مقررات را از دلایل این ممنوعیت عنوان کرد.

پس از اعلام ممنوعیت استفاده از رمز ارزها که با اعتراض حزب اصلی مخالف دولت ترکیه روبرو شد، ارزش بیت کوین با ۴.۶ درصد کاهش به ۶۰ هزار و ۳۳۳ دلار رسید. رمز ارزهای اتریوم و ریپل که ارزش آن‌ها تقریبا با ارزش بیت‌کوین جابجا می‌شود، بین ۶ تا ۱۲ درصد کاهش یافتند.

این گزارش می گوید که ارزش این بازار می تواند “بیش از حد ناپایدار” باشد و اینکه کیف پول های دیجیتال را می توان سرقت کرد و یا به طور غیرقانونی استفاده کرد و همچنین این معاملات نیز غیرقابل برگشت هستند.

ارز رمزنگاری شده بیت کوین در اوایل این هفته پس از رسیدن به بالاترین سطح بالای 64000 دلار در اوایل این هفته ، 4٪ سقوط کرد و به 60902 دلار رسید  , اتریوم ETH به عنوان دومین رمزارز نیز 3.9٪ کاهش یافت .

ریزش بیت کوین

بر اساس آیین نامه جدید ، “ارائه دهندگان خدمات پرداخت نمی توانند از دارایی های رمزنگاری شده به طور مستقیم یا غیرمستقیم در ارائه خدمات پرداخت و صدور پول الکترونیکی استفاده کنند و نمی توانند خدمات مربوط به چنین مدل های تجاری را ارائه دهند .”

ترکیه تنها کشوری نیست که به دنبال  اعمال قوانین سخت در مورد دارایی های دیجیتال است. گفته می شود هند قرار است قانونی را وضع کند که ارزهای رمزپایه را ممنوع کرده و تجارت یا حتی نگهداری آن جرم محسوب میشود و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال را به جزای نقدی محکوم می کند.

قانون جدید اعلام شده درباره رمز ارزها در ترکیه از تاریخ ۳۰ آوریل (دو هفته دیگر) اجرایی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *