اخبار فناوری

میمون کامپیوتری ایلان ماسک، در ذهنش ویدیو بازی می‌کند

شرکت ایمپلنت متعلق به ایلان ماسک ، مدیر عامل اسپیس ایکس و تسلا ( TeSLA ) ، ویدیویی را منتشر کرده است که در آن به نظر می رسد میمون کامپیوتری ایلان ماسک، فقط با استفاده از ذهن خود بازی رایانه ای Pong را انجام می دهد.

در ویدیویی که آقای ماسک منتشر کرده است، یک میمون ماکاک ۹ ساله به نام پیجر دیده می‌شود که در هر طرف مغزش یک تراشه نورالینک کار گذاشته شده است.

نورالینک

«نورالینک»، شرکت استارت آپ مغزی-رایانه‌ای (برقراری ارتباط مغز و کامپیوتر با استفاده از تراشه‌های قابل کارگذاشتن در مغز) متعلق به ایلان ماسک، از میمونی رونمایی کرده است که می‌تواند تنها با ذهن خود بازی‌های ویدیویی انجام دهد.

گوینده در این ویدئو در حالی که پیجر با استفاده از یک جوی استیک مکان نما را روی صفحه قرار می دهد ، می گوید: او یاد گرفته است که برای یک اسموتی موز خوشمزه که از طریق نی به دست می آید با کامپیوتر تعامل کند.
این میمون پس از تنها شش هفته تمرین، پونگ، بازی ویدیویی کلاسیک سال ۱۹۷۰، را آموخته و به عنوان جایزه یک اسموتی موز گرفته است.

در آگوست سال 2020 این شرکت نمایش مستقیمی از این فناوری را در یک خوک به نام گرترود انجام داد

آقای ماسک روز جمعه در توییتی نوشت: «این محصول شرکت نورالینک، به افراد فلج امکان می‌دهد تا بتوانند با ذهن خود و سریعتر از افرادی که از انگشتانشان بهره می‌گیرند، از تلفن هوشمندشان استفاده کنند.

نسخه‌های بعدی، امکان انتقال پیام‌ها از تراشه نورالینک در مغز به تراشه نورالینک در موتور بدن، خوشه‌های سلول‌های عصبی حسی، را فراهم خواهد کرد و به عنوان مثال، به افراد نیمه‌‌فلج امکان راه رفتن دوباره را خواهد داد.

ایلان ماسک در هر حوزه ای وارد شده معمولا به موفقیت روبرو شده ,باید صبر کرد در آینده چه نوع آوری های از شرکت نورالینک خواهیم دید.

 .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *