اینترنتویندوز

نحوه تغییر رمز عبور وای فای در ویندوز

در اینجا نحوه تغییر رمز عبور وای فای روتر یا تغییر رمز عبور ویندوز برای اتصال به شبکه شما وجود دارد.

آیا می خواهید رمز عبور وای فای خود را تغییر دهید؟ شاید هنگام تنظیم مودم خود رمز پیش فرض را تغییر نداده باشید و بخواهید آن را روی رمز امن تری تنظیم کنید. یا شاید وقتی سعی کرده اید زودتر به شبکه خود وصل شوید رمز ورود وای فای نادرستی را در کامپیوتر خود وارد کرده اید.

به هرحال در این پست به شما آموزش می دهیم چگونه رمز وای فای خود را در ویندوز تغییر بدهید.

نحوه تغییر رمز عبور وایفای با استفاده از ویندوز

اگر می خواهید رمز عبور Wi-Fi خود را در ویندوز تغییر دهید ، احتمالاً می خواهید یکی از دو کار را انجام دهید. یکی از آنها تغییر رمز ورود شبکه Wi-Fi روتر شما است که همه دستگاه ها برای اتصال از آن استفاده می کنند. مورد دیگر تغییر رمز ورود Wi-Fi است که ویندوز برای شبکه شما ذخیره کرده است.

چگونه آدرس IP روتر خود را پیدا کنیم

هنگامی که می خواهید رمز عبور Wi-Fi خود را تغییر دهید ، باید به روتر خود وارد شوید و تنظیمات را در آنجا انجام دهید. برای انجام این کار ، باید آدرس IP آن را بدانید.

ساده ترین راه برای یافتن این مسئله کلیک راست روی دکمه Start و انتخاب Command Prompt یا Windows PowerShell است یا می توانید در منوی استارت CMd را جستجو کنید.در آنجا ، دستور ipconfig را تایپ کنید ، لیستی از اطلاعات را مشاهده خواهید کرد.

آدرس IP روتر شما در کنار Default Gateway ذکر شده است . معمولاً چیزی در حدود 192.168.100.1 یا موارد مشابه است.

Cmd در ویندوز 10

چگونه رمز عبور Wi-Fi را در روتر خود تغییر دهیم.

اکنون ، این آدرس IP را در نوار آدرس در مرورگر خود وارد کنید ، سپس باید به روتر خود وارد شوید. این رمز عبور مدیر روتر با آنچه برای اتصال دستگاه ها به وای فای خود استفاده می کنید متفاوت است. اگر آن را تغییر نداده اید ، احتمالاً چیزی ثابت مانند password یا admin است .

جستجوی شماره مدل مودم در گوگل به شما کمک می کند رمز ورود پیش فرض را دریابید. به همین دلیل ، برای امنیت بیشتر شبکه بی سیم خود باید بلافاصله رمز عبور مودم را تغییر دهید.

پس از ورود به سیستم ، دستورالعمل های دقیق تغییر رمز Wi-Fi شما به مدل روتر شما بستگی دارد. به طور کلی ، می توانید به دنبال بخشی مانند Wireless یا WLAN باشید . این گزینه باید گزینه تغییر رمز ورود شبکه شما ، از جمله سایر ویژگی ها را داشته باشد.

تغییر رمز مودم tp link

توجه داشته باشید که پس از تغییر رمز ورود Wi-Fi ، برای اتصال مجدد به آن ، باید رمز ورود جدید را دوباره در همه دستگاه های خود وارد کنید. تا زمانی که رمز عبور به جدید را وارد نکنید ، هیچ دستگاهی به درستی متصل نمی شود.

نحوه تغییر رمزعبور ذخیره شده Wi-Fi در ویندوز 10

اکنون به موضوع دوم می پردازیم: تغییر رمز عبور Wi-Fi که ویندوز 10 برای دستگاه شما ذخیره کرده است. با این کار می توانید رمز وای فای خود را که اشتباه وارد کردید،اصلاح کنید.یا اگر رمز عبور Wi-Fi خود را تغییر داده اید و باید رمز جدید را وارد کنید ، می توانید با پیروی از این روش این کار را انجام دهید.

می توانید با حذف شبکه از رایانه و اتصال مجدد با رمز ورود ، رمزعبور ذخیره شده را نیز تغییر دهید. برای انجام این کار ، به  Settings > Network & Internet > Wi-Fi.روی Manage known networks کلیک کنید تا تمام شبکه های Wi-Fi را که رایانه شما به آنها متصل کرده است نشان دهد.

win 10 forget wifi pass

مودمی که می خواهید رمز عبور آن را تغییر دهید انتخاب و Forget را کلیک کنید.

بعد از این کار،مودم مورد نظر را انتخاب کنید و با وارد کردن رمز جدید وصل شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *