اندرویدترفند

نحوه مشاهده رمز وای فای ذخیره شده در گوشی

آیا میخواهید رمز عبور وایفای ذخیره شده بر روی گوشی خود را ببینید یا با دیگران به اشتراک بزارید؟ پس این مقاله را تا انتها دنبال کنید تا با نحوه مشاهده رمز در اندروید آشنا بشوید.

 چگونه رمز عبور ذخیره شده Wi-Fi را در گوشی های اندروید پیدا کنیم؟

شاید قبلا به شبکه ای متصل شده اید که رمز آن را فراموش کرده اید ولی همچنان در گوشی شما ذخیره شده است ، یا می خواهید رمز عبور وای فای یکی از دوستان را که بر روی گوشی وارد کرده اید را به دست بیاورید تا بتوانید دستگاه دیگری را هم به آن متصل کنید.

به هر دلیلی که باشد ، به شما نشان خواهیم داد که چگونه با استفاده از چند روش مختلف رمزهای عبور Wi-Fi ذخیره شده در گوشی را پیدا کنید. توجه داشته باشید که این روش به شما امکان می دهد رمز ورود شبکه هایی را که قبلاً به آنها متصل شده اید مشاهده کنید.

چگونه رمزهای عبور ذخیره شده وایفای را در گوشی مشاهده کنیم

در نسخه اندروید 10 و بالاتر،  می توانید رمزهای عبور Wi-Fi را برای شبکه های ذخیره شده خود بدون روت کردن دستگاه مشاهده کنید.  ببینیم که چگونه این کار را در اندروید 11  انجام دهیم , بسته به برند تلفن و نسخه رام گوشی شما ممکن است روند کار کمی متفاوت باشد.

برای مشاهده گذرواژه Wi-Fi در Android 10 یا بالاتر ، تنظیمات (Settings) را باز کنید و به شبکه و اینترنت (Network & internet) بروید . روی Wi-Fi ضربه بزنید و شبکه Wi-Fi فعلی خود را در بالای لیست مشاهده خواهید کرد. برای مشاهده رمز وایفای مورد نظر ، آن را (یا اتصال قبلی در لیست شبکه های ذخیره شده (Saved networks) در زیر) انتخاب کنید.

 

نحوه پیدا کردن رمز وایفای
1
نحوه پیدا کردن رمز وایفای
2
اشتراک وایفای
3

در این صفحه ، دکمه اشتراک گذاری (Share) را انتخاب کنید. برای ادامه کار ، باید با تشخیص یا اثر انگشت هویت خود را تأیید کنید یا کد پین خود را وارد کنید. پس از انجام این کار ، رمزعبور Wi-Fi شبکه خود را مشاهده می کنید که در زیر کد QR ذکر شده است.اگر رمز ورود به هر دلیلی ظاهر نشد ، می توانید کد QR را در دستگاه دیگری اسکن کرده تا به شبکه متصل شود.

نحوه مشاهده رمز وای فای ذخیره ‌شده در اندروید 9 و نسخه های قدیمی تر

اگر از آندروید 9 یا نسخه پایین تر استفاده می کنید ، یا تلفن شما از گزینه های فوق برخوردار نیست ، باید برای دسترسی به رمز عبور وایفای ذخیره شده از روش های دیگر استفاده کنید اما کار کمی سخت تر می شود و متأسفانه ، برای استفاده از تمامی  روش های زیر باید گوشی خود را روت (Root) کنید.

به این دلیل که فایلی که اطلاعات Wi-Fi شبکه های ذخیره شده را در خود دارد ، در یک فهرست محافظت شده از حافظه تلفن شما است. شما اجازه مشاهده پوشه یا پرونده موجود در آن را ندارید ، مگر اینکه گوشی روت شده باشد.

اگر گوشی شما روت شده باشد ، می توانید با استفاده از یک برنامه File Explorer که از قابلیت دسترسی به فایل های سیستمی اندروید پشتیبانی می کند مانند X-plore File Manager استفاده کنید و به آدرس  به / data / misc / wifi بروید . wpa_supplicant.conf را باز کنید و باید نام شبکه ( ssid ) و رمز عبور آن ( psk ) را ببینید.

در صورت عدم موفقیت در این کار ، یا می خواهید روش دیگری را امتحان کنید ، می توانید از یک برنامه نمایشگر رمز عبور مانند WiFi Password Viewer استفاده کنید . با این کار می توانید شبکه های ذخیره شده را برای مشاهده رمز عبور انتخاب کنید.

WiFi Password Viewer

این دو روش اصلی برای مشاهده رمزهای عبور ذخیره شده وایفای در اندروید است. اگر روت نیستید و از اندروید 9 و یا نسخه های بالاتر استفاده نمی کنید ، بهترین  کار این است که رمزعبور Wi-Fi ذخیره شده را در یک دستگاه دسکتاپ  یا لپ تاپ به راحتی به دست بیاورید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *