گوناگون

ولاگ چیست؟چرا همه ولاگ می سازند؟

ولاگ،ولاگر،ولاگ ساختن.اینها اصطلاحاتی هستند که در دنیای مدرن یوتیوب رایج شده اند. اما در حقیقت “ولاگر” بودن به چه معناست؟ اصطلاح “ولاگ” از کجا آمده است؟ بیایید یک بررسی عمیق در این پدیده انجام دهیم.

ولاگ چیست؟

اصطلاح “vlog” از “وبلاگ ویدیویی” یا “video log” گرفته شده است و دقیقاً همان چیزی است که در آن وجود دارد. ولاگ مانند  وبلاگی است که رسانه به جای کلمات نوشتاری،یک ویدیو است.

البته “وبلاگ ویدئویی” توصیف کاملی از “ولاگ” نیست. هر دوی این اصطلاحات کاملاً پایان باز هستند. وبلاگ ها و وبلاگ ها موارد مختلفی را در بر می گیرند و این بخشی از نکته است.

شخصی می تواند یک وبلاگ مد ایجاد کند و در مورد آرایش و لباس بنویسد. به همین ترتیب،آن شخص می تواند یک ولاگ مد داشته باشد که در آن روز آرایش خود را نشان می دهد و لباس های جدید را به نمایش می گذارد.

ولاگ اغلب یک فیلم شخصی است که توسط خود شخص فیلمبرداری می شود.در مثال ولاگ مد، شاید شخص سه پایه دوربین در اتاق خواب خود نصب کنند. همچنین ولاگ می تواند با یک دوربین ورزشی که به سینه شما متصل است،تصویرداری شود.حتی یک دوربین ولاگ فقط می تواند همان موبایلی باشد که از قبل در اختیار دارید.

جنبه مهم دیگر ولاگ ها منظم بودن آن است. معمولاً انتشار ویدیوها به صورت هفتگی یا حتی روزانه در کانال های ولاگ در یوتیوب است.مانند وبلاگ نویسان که وبلاگ می نویسند،به طور معمول انتظار می رود که یک ولاگر به طور منظم محتوای جدیدی را منتشر کند.

ولاگ از چه زمانی شروع شد؟

مردم به طور معمول ولاگ را با یوتیوب مرتبط می دانند،اما مفهوم “ولاگ” برای مدت طولانی وجود داشته است. اولین “ولاگ” را می توان در اوایل دهه 2000 پیدا کرد. اما از هنگام پیدایش یوتیوب،این پدیده به شکلی جدی تر پیگیری شد.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، وللگ فقط یک وبلاگ در قالب ویدئو است،اما ولاگ ساختن موضوعی جداگانه است. شما می توانید به یک باغ وحش بروید،یک دسته فیلم در کل روز ضبط کنید و آنها را تدوین کنید و در یک “ولاگ” با عنوان “یک روز در باغ وحش” ویرایش کنید. آیا اکنون یک ولاگر هستید؟ از نظر فنی بله،اما نه کاملاً.

ولاگ به یک زیرشاخه در یوتیوب تبدیل شده است. حتی شخصی که در بالا از وی نام بردیم و مدلسازی های مد را ایجاد می کند لزوماً یک “ولاگر” محسوب نمی شود. این اصطلاح به معنای خاص تر شدن تکامل یافته است.

امروزه،یک ولاگر به کسی گفته می شود که فیلم های شخصی ایجاد می کند که موضوع اصلی خود و زندگی او است.این نوع ویدئوها معمولاً با یک برنامه دقیق،حتی گاهی اوقات در هر روز هفته منتشر می شوند.

حتی با تعاریف مدرن ، ولاگ مدتی قبل وجود داشته است. آدام کنتراس به عنوان “قدیمی ترین ولاگر فعال” شناخته می شود. او بیش از 15 سال است که بطور معمول ولاگ های خود را در کانال یوتیوب خود بارگذاری می کند.شاید ویدئوهای او مانند سایر ویدئوهایی که از بلاگر ها دیده اید نباشد،اما در واقع این یک سبک صحیح از ولاگ است.

ولاگ چیست؟چرا همه ولاگ می سازند؟

شاید این سوال پیش بیاید که اصلاً هدف از ساخت ولاگ چیست؟خب همانطور که بالاتر گفتیم،مانند یک وبلاگ نویس که در حوزه مورد علاقه خود می نویسد،یک ولاگر هم در حوزه مد نظر خود ویدئو می سازد.

فارغ از این همه امروزه از سیستم درآمدزایی یوتیوب مطلعیم و ولاگ یکی از بهترین راه ها برای دیده شدن در یوتیوب و درآمد بالا از آن است.

دوربین و سه پایه های مناسب ولاگ

نکته جالب در مورد ساخت ولاگ،این است که برای انجام این کار به تجهیزات عجیب و غریب احتیاج ندارید.در واقع،شما ممکن است از قبل هر آنچه را که نیاز دارید داشته باشید. تنها چیزی که کاملاً به آن نیاز دارید دوربین است.

آیفون ها به طور خاص در میان وبلاگ نویسان محبوب هستند. آنها از دوربین های خوب و ویژگی های ویدئویی و ابزار ویرایش عالی بهره می برند. بسیاری از ولاگرها کار خود را با آیفون آغاز کردند و شما نیز می توانید این کار را انجام دهید. حتی یک آیفون XR قدیمی نیز برای شروع می تواند یک دوربین ولاگ سازی خوب باشد.

مورد بعدی چیزی است که بخواهید با آن تلفن یا دوربین را با آن نگه دارید. Joby GorillaPod بسیار عالی است زیرا می تواند تلفن را در خود جای دهد و به اندازه کافی انعطاف پذیر است که در بسیاری از مکان ها به آن متصل می شود. یکی از آن را می توانید مخصوص تلفن یا دوربین تهیه کنید .

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *