اخبار فناوری

کلاب هاوس هک شد!افشا اطلاعات 1.3 میلیون کاربر

گزارش شده است که یک پایگاه داده SQL حاوی سوابق 1.3 میلیون کاربر کلاب هاوس بر روی اینترنت منتشر شده است.

 اطلاعات درز شده شامل شناسه های کاربر ، نام ها ، توییتر و دسته های اینستاگرام است.

 کلاب هاوس همه گزارش های مربوط به “نشت اطلاعاتی یا هک شدن” آن را رد کرده است. درعوض ، این شرکت در یک توییت ادعا کرده است که داده های منتشر شده “کلیه اطلاعات عمومی پروفایل های کاربران برنامه ما است که هرکسی می تواند از طریق برنامه یا API ما به آن دسترسی پیدا کند.”

کلاب هاوس هک شد!این اطلاعات در یک انجمن هک معروف منتشر شده است

براساس گزارشی از سایبرنیوز ، اطلاعات درز کرده در “تالار گفتگوی محبوب هکرها” ارسال شده است.

با توجه به محبوبیت انجمن ، این اطلاعات به احتمال زیاد به هکرهایی رسیده است که می توانند از این اطلاعات برای هدف قرار دادن کاربران Clubhouse و حتی به طور کلی پروفایل های خرابکارانه استفاده کنند.

اگر احتمال می‌دهید که اطلاعات شما در کلاب هاوس فاش شده باشد، می‌توانید از سرویسی که برای شناسایی این افراد ساخته شده است استفاده کنید.

جزئیات درز شده شامل نام های کاربری ، آدرس عکس های آپلود شده ، شناسه کاربر و حتی نام  پروفایل کاربر است که دعوت نامه را ارسال کرده اند. هکرها همچنین اطلاعات دیگری مانند تعداد دنبال کنندگان و تاریخ ایجاد حساب را فاش کرده اند. علاوه بر این ، پروفایل های متصل شده Twitter و Instagram به اکانت کلاب هاوس مرتبط  نیز در پایگاه داده SQL گنجانده شده است.

کلاب هاوس هک شد
کلاب هاوس هک شد

 با اینکه داده های درز شده شامل اطلاعات حساس مانند جزئیات کارت اعتباری نیست ، ادعا می شود که می توان از اطلاعات بیوگرافی کاربر برای هدف قرار دادن کاربران با کلاهبرداری فیشینگ استفاده کرد. اطلاعات کاربر همچنین می تواند به طور جدی برای استفاده سریع از کلمات عبور حساب های Clubhouse آسیب دیده استفاده شود.

با توجه به این موضوع ، کاربران Clubhouse باید در هنگام پذیرش درخواست ارتباط از افراد غریبه یا ایمیل های مشکوکی که به نظر می رسد از Clubhouse هستند ، احتیاط بیشتری داشته باشند.

یکی دیگر از بزرگترین نشت اطلاعات کاربران

پس از انتشار اطلاعات  533 میلیون کاربر فیس بوک و اطلاعات 500 میلیون کاربر دیگر LinkedIn برای فروش ،این بار شاهد هک شدن کلاب هاوس هستیم.

هکرها می توانند از اطلاعات هر سه نشت داده برای ایجاد مشخصات دقیق قربانیان احتمالی استفاده کنند.

مجرمان اینترنتی می توانند با استفاده از  توییتر و اینستاگرام از نشت Clubhouse برای جعل هویت افراد و همچنین ترغیب دیگران به انتشار اطلاعات حساس ، استفاده کنند.

مدیران شبکه های اجتماعی باید پاسخگو باشند

 زمان آن است که این شرکتها اقدامات سختگیرانه تری در زمینه امنیت داده انجام دهند. دولت های سراسر جهان باید اطمینان حاصل کنند که این استانداردها توسط شرکت های بزرگ فناوری  مانند فیس بوک و لینکدین رعایت می شوند.

به عنوان یک کاربر ، باید اطمینان حاصل کنید که احراز هویت دو مرحله ای همیشه در حساب های شبکه های اجتماعی شما فعال باشد و باید گذرواژه های خود را مرتباً تغییر دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *