ترفندترفندهای اینترنتی

نحوه فیلتر کردن نتایج جستجوی تصویر Google براساس رنگ

Google Image Search ابزاری قدرتمند برای یافتن تصاویر در وب است. در حالی که روزانه میلیون ها نفر از این سرویس استفاده می کنند ، تعداد کمی ممکن است متوجه شوند که شما می توانید از ابزارهای خود Google برای کاهش نتایج جستجو بر اساس رنگ استفاده کنید. در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است.

نحوه استفاده :

ابتدا مرورگر مورد علاقه خود را باز کرده و از google.com/images دیدن کنید و در صفحه جستجوی تصویر Google خواهید بود. واژه مورد نظر را تایپ کنید ، سپس enter را بزنید. بیایید به عنوان مثال trees (درختان) را جستجو کنیم.

وقتی نتایج را مشاهده کردید ، روی دکمه “Tools” در نوار ابزار دقیقاً در زیر منطقه جستجو در نزدیکی بالای صفحه کلیک کنید.

یک نوار ابزار کوچک دیگر دقیقاً در زیر ظاهر می شود. روی منوی “Color” کلیک کنید ، سپس یک رنگ از میان گزینه ها انتخاب کنید. همچنین می توانید برای یافتن تصاویر با پس زمینه شفاف ““Black and white” یا “Transparent” را انتخاب کنید.

در مثال ما ، با کلیک بر روی مربع آبی رنگ ، رنگ آبی را انتخاب کردیم.

پس از آن ، نتایج جستجو به طور خودکار به روز می شوند تا رنگی را که انتخاب کرده اید منعکس کنند. تصاویری را مشاهده خواهید کرد که رنگ غالب آن رنگی است که انتخاب کرده اید. به عنوان مثال ، در اینجا چند درخت آبی وجود دارد!

اگر می خواهید معیارهای رنگ را تغییر دهید ، فقط از منوی “Color” رنگ دیگری را انتخاب کنید. برای پاک کردن جستجوی رنگ به طور کامل ، “هر رنگ” را از منوی “رنگ” انتخاب کنید.

در حالی که در حال جستجو هستید ، ارزش دارد سایر چیزهای زیبایی را که Google Images به شما امکان می دهد انجام دهید را امتحان کنید. به عنوان مثال ، می توانید تصاویر را بر اساس اندازه مرتب کنید  هنگام مشاهده نتایج به جای “Color” روی منوی “Size” کلیک کنید) یا حتی یک جستجوی عکس معکوس انجام دهید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *