آموزش نرم افزار

چگونه از درخواست مرورگرهای وب برای پیش فرض شدن جلوگیری کنیم

هر مرورگر وب می خواهد تنها و پیش فرض شما باشد. اگر از چندین مرورگر استفاده می کنید ، درخواست های زیادی برای مرورگر پیش فرض خود مشاهده خواهید کرد و این می تواند سریع آزار دهنده باشد. در اینجا چگونگی جلوگیری از درخواست های پیش فرض شدن مرورگر در ویندوز آورده شده است.

 

جلوگیری از درخواست Google Chrome برای بودن به عنوان مرورگر پیش فرض

Google Chrome یک پیام کوچک در بالا نشان می دهد که از شما می خواهد آن را به عنوان مرورگر پیش فرض خود قرار دهید. متأسفانه ، در هیچ جای Chrome گزینه ای برای خلاص شدن از شر این پیام برای همیشه وجود ندارد.

با این حال ، می توانید روی “X” در این درخواست مرورگر پیش فرض کلیک کنید تا آن را رد کنید. این یک راه حل دائمی نیست ، اما Chrome برای مدتی درخواست را متوقف می کند.

جلوگیری از درخواست Mozilla Firefox برای بودن به عنوان مرورگر پیش فرض

بر خلاف کروم ,فایرفاکس گزینه غیرفعال کردن پیام مرورگر پیش فرض را برای همیشه فراهم می کند. پس از فعال کردن این گزینه ، فایرفاکس هرگز از شما نمی خواهد دوباره آن را به عنوان مرورگر پیش فرض قرار دهید.

برای استفاده از این گزینه ، Firefox را راه اندازی کنید و روی دکمه منو در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. به نظر می رسد سه خط افقی است.

“Options” را از فهرست انتخاب کنید.

در صفحه گزینه های Firefox ، روی «General» در سمت چپ کلیک کنید. گزینه “Always check if Firefox مرورگر پیش فرض شماست” را در سمت راست غیرفعال کنید. Firefox دیگر درخواست برای ثبت به عنوان مرورگر پیش فرض شما را متوقف می کند.

 

جلوگیری از درخواست Microsoft Edge برای مرورگر پیش فرض

مانند کروم ، Microsoft Edge نیز گزینه ای برای حذف دائمی درخواست مرورگر پیش فرض ندارد. اما هنگامی که به نظر می رسد برای خلاص شدن از شر آن – برای مدتی می توانید دستی آن را رد کنید.

برای انجام این کار ،  هنگامی Microsoft Edge را اجرا می کنید وقتی درخواست ظاهر شد ، روی دکمه “X” در سمت راست کلیک کنید.

جلوگیری از درخواست Opera برای مرورگر پیش فرض

 

Opera از همان رویه Chrome و Edge برایمرورگر پیش فرض پیروی می کند. در این مرورگر هیچ گزینه ای برای غیرفعال کردن درخواست مرورگر پیش فرض برای همیشه وجود ندارد.

با این حال ، می توانید در صورت ظاهر شدن درخواست ، آن را رد کنید تا حداقل جلسه فعلی شما را منحرف نکند. برای انجام این کار ، فقط بر روی دکمه “X” در سمت راست بنر پیش فرض سریع مرورگر کلیک کنید.

ممکن است متوجه شده باشید که Google Chrome ، Microsoft Edge و حتی Opera همه از یک درخواست مشابه استفاده می کنند. دلیل این امر این است که همه آنها بر اساس همان پروژه منبع باز Chromium طراحی شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *