آموزش نرم افزار

فایل SVG چیست و چگونه می توانم آن را باز کنم؟

هنگام مرور وب ، ممکن است به پرونده های گرافیکی با پسوند “SVG” برخورد کرده باشید. موارد خاص این پرونده ها چیست و چگونه می توانید آنها را مشاهده کنید؟ ما توضیح خواهیم داد

فرمت svgهمچنین ، SVG یک استاندارد باز است که می تواند در برنامه ها و مرورگرها بدون گرفتن حق امتیاز قابل استفاده باشد ، به این معنی که توسعه دهندگان برنامه برای استفاده از آن نیازی به پرداخت هیچ گونه هزینه ای ندارند. SVG با استفاده از XML ، یک استاندارد باز دیگر ، برای رمزگذاری گرافیک های دو بعدی به روشی است که خواندن و اصلاح آن برای برنامه ها آسان است.

 

چگونه می توانم پرونده SVG را مشاهده کنم؟

همه مرورگرهای وب  جدید از  SVG پشتیبانی می کنند. بنابراین اگر یک SVG دارید و نمی توانید آن را با هیچ چیز دیگری باز کنید ، مرورگر مورد علاقه خود را باز کنید ، File> Open را انتخاب کنید و سپس فایل SVG را که می خواهید ببینید را انتخاب کنید. این پسوند در Chrome ، Edge ، Firefox و Safari  قابل مشاهده است.

همچنین می توانید از یک مبدل آنلاین رایگان مانند SVGtoPNG.com برای تبدیل یک فایل SVG به یک فرمت متناوب استفاده کنید که بتوانید با استفاده از برنامه های معمولی مرورگر تصویر مشاهده کنید.

چگونه می توانم یک پرونده SVG ایجاد یا ویرایش کنم؟

برای ایجاد یا ویرایش فایل SVG ، به برنامه ای نیاز دارید که از این فرمت پشتیبانی کند. Adobe Illustrator ، معروف به ایجاد کارهای هنری مبتنی بر وکتور ، بطور پیش فرض از بارگذاری و ذخیره فایلها با فرمت SVG پشتیبانی می کند . همچنین ، Inkscape و GIMP دو برنامه رایگان هستند که می توانند فایل ها را در قالب SVG ذخیره کنند. برای برنامه های دیگر مانند Adobe Photoshop و InDesign ، می توانید افزونه ای نصب کنید  که از SVG پشتیبانی می کند ، مانند SVG Kit برای Adobe Creative Suite .

 

در حالی که از زمان ظهور گرافیک رایانه ای ، فرمت های گرافیکی بردار رقابتی وجود داشته است ، پشتیبانی گسترده و طبیعت باز SVG به این معنی است که این استاندارد گرافیکی احتمالاً در آینده حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *