اخبار فناوریخودرو

شیائومی در حال سرمایه گذاری در حوزه خودروهای برقی هوشمند است

شیائومی برنامه های خود را برای ورود به بازار EV اعلام کرده و قصد دارد در طی دهه آینده حدود 10 میلیارد دلار برای این امر سرمایه گذاری كند.

این شرکت یک زیرمجموعه کاملا متعلق به وسایل نقلیه الکتریکی ایجاد خواهد کرد که توسط بنیانگذار شیائومی لی ژون هدایت خواهد شد. این شرکت ابتدا 1.5 میلیارد دلار (10 میلیارد یوان) در ساخت وسایل نقلیه هوشمند سرمایه گذاری خواهد کرد.

هفته گذشته گزارشی ادعا کرد که شیائومی در حال گفتگو با Great Wall Motor برای ساخت اتومبیل های برقی در چین است. با این حال ، در اعلامیه امروز شیائومی چیزی در مورد این مشارکت ذکر نشده است. گریت وال موتور همچنین هنگام انتشار چنین گزارشاتی رد کرد.

همانطور که بلومبرگ یادداشت می کند ، مدیرعامل شیائومی لی جون گفت که هدف این شرکت کنترل کامل تجارت اتومبیل سازی خود است. علاوه بر این ، این “آخرین پروژه راه اندازی” حرفه ای لی است.

در پرونده ای که به بورس اوراق بهادار هنگ کنگ ارسال شد ، شیائومی گفت که “امیدوار است خودروهای الکتریکی هوشمند با کیفیتی ارائه دهد تا به همه افراد در دنیا اجازه دهد از زندگی هوشمند در هر زمان و هر مکان لذت ببرند.”

این گزارش همچنین ادعا می کند که لی جون در چند ماه گذشته در حال بررسی پتانسیل صنعت EV بوده است ، تصمیم نهایی برای ورود به آن فقط چند هفته پیش گرفته شده است. شیائومی پیش از این نیز مهندسانی را استخدام کرده است تا روی نرم افزاری که در اتومبیل های آن تعبیه می شود کار کنند.

اتومبیل های الکتریکی,اتوموبیل های نسل آینده هستند

مدیرعامل شیائومی لی جون همچنین گفت که این شرکت کاملا از خطرات این پروژه آگاه است و برنامه مفصلی برای آن دارد. وی همچنین خاطرنشان کرد که این پروژه “حداقل سه تا پنج سال با ده ها میلیارد سرمایه گذاری” به طول خواهد انجامید.

علیرغم سرمایه گذاری در زمینه تولید وسایل نقلیه هوشمند ، مشخص نیست که آیا شیائومی این خودروها را به صورت خود ساخته یا تولید تلفن های هوشمند و سایر محصولات خود را به یکی از شرکای قرارداد خود واگذار می کند.

اپل در حال کار بر روی ماشین های الکتریکی خودران است ، یا موتور جستجوگر چینی بایدو نیز برای ساخت خودروهای هوشمند هوشمند با Geely همکاری می کند.

محصولات شیائومی معروف هستند که فناوری پیشرفته ای را برای مردم به ارمغان می آورند. این احتمال وجود دارد که این شرکت بتواند رویکرد مشابهی را برای خودروهای الکترونیکی خود نیز در پیش بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *