ارز دیجیتال

آیا ایلان ماسک باعث سقوط قیمت بیت کوین شد؟

روزهای سختی برای کاربران بیت کوین بوده است،اما ایلان ماسک و دولت چین چه ارتباطی با آن دارند؟

در بیشتر روزهای سال 2021،قیمت بیت کوین در اوج بوده است،و چندین بار رکورد قیمت خود شکسته و مردم را به میلیونر و حتی میلیاردر تبدیل کرده است.اوقات هیجان انگیزی بوده،درست است؟

اگر در حال حاضر نمودار قیمت بیت کوین را بررسی کنید،یک چیز را می بینید: قدرت فروش فوق العاده.کاهش بیش از 25 درصدی قیمت بیت کوین. امروز اوضاع کمی بهبود یافته است،اما علت آن چه بوده است؟چرا قیمت بیت کوین سقوط کرده است؟

ایلان ماسک در مورد بیت کوین چه گفت؟

ابتدا ایلان ماسک در اوایل ماه می 2021،با انتقاد از تأثیرات زیست محیطی بیت کوین،استفاده زیاد از انرژی آن را در هر معامله و تکیه شبکه به انرژی مبتنی بر زغال سنگ را نکوهش کرد.

علاوه بر این،ماسک افزود که،تسلا،دیگر بیت کوین را به عنوان روش پرداخت قبول نمی کند.تسلا دارایی های قابل توجهی در بیت کوین دارد (در ژانویه 2021 حدود 1.5 میلیارد دلار ارز بیت کوین خریداری کرد).اگرچه ماسک نارضایتی خود از اثرات مخرب بین کوین بر محیط زیست را اعلام کرد،این شرکت هنوز بیت کوینی نفروخته است.

در طی 24 ساعت پس از توییت ماسک،بیش از 400 میلیارد دلار از ارزش بازار بیت کوین کاسته شد.که در کوتاه مدت به دلیل واکنش 52 میلیون پیرو توئیتر ایلان ماسک به این خبر بود.علاوه بر این،ربات های فروش خودکار که به رسانه های اجتماعی و احساسات خبری واکنش نشان می دهند،فروش خودکار را آغاز می کنند و سرمایه گذاران دیگر را وادار به پیروی از این الگو می کنند.

قابل درک است که دارندگان بیت کوین خوشحال نیستند.در وهله اول،به دلیل انتقاد ماسک از بیت کوین.حتی اگر این انتقاد تا حد زیادی درست باشد،.در مرحله دوم به علت کاهش شدید قیمت.

برخی از افراد دست به توسعه رمزارزی به نام FuckElon زده اند تا به وسیله آن نفرت و خشم خود را نسبت به یکی از ثروتمندترین افراد جهان نشان دهند.

در مورد دوج کوین چطور؟

مواضع ایلان ماسک در مورد سایر رمزارزها هم شفاف نبوده است.همانطور که ماسک از بیت کوین انتقاد می کند،از رمزارز دوج کوین طرفداری میکند،که از همان الگوریتم استخراج با انرژی زیاد بیت کوین استفاده می کند. (اگرچه دقیقاً به همان اندازه انرژی مصرف نمی کند.

صرف نظر از این،هنگامی که بیت کوین سقوط می کند، بقیه بازار نیز چنین می کند.در واقع آلت کوین ها معمولاً بدتر ریزش می کنند.دوج کوین حدود 40 درصد از بالاترین قیمت خود ریزش کرد.به همین ترتیب میلیارد ها دلار از ارزش بازار خود را از دست داد.

چین با بیت کوین سرد می شود

اعلامیه ای منتشر شده است که چین در حال اعمال محدودیت هایی برای بیت کوین و سایر رمزارزها است.از روز چهارشنبه،19 می،دولت چین ارائه خدمات مرتبط با رمزارزها را از طریق بانک ها و موسسات مالی چینی منع کرده است.

با توجه به اینکه چین بزرگترین استخراج کننده بیت کوین در جهان و یکی از بزرگترین بازارهای رمزارزها است،این خبر ضربه سنگین دیگری بود.

آیا ایلان ماسک باعث سقوط قیمت بیت کوین شد؟

استفاده از بیت کوین در چین پیش از این در سال 2019 ممنوع شده بود.کاربران چینی بیت کوین هنوز هم رمزارزها را بصورت آنلاین معامله می کنند که دولت چین را عصبانی می کند. علاوه بر این ، چین قرار است به یکی از اولین کشورهایی تبدیل شود که ارز دیجیتال بانک مرکزی،یوان دیجیتال را به طور کامل راه اندازی می کند.

منتقدان دولت چین و ارزهای دولتی بر این باورند که این گام دیگری در جهت اجبار به پذیرش ارز دیجیتال صادر شده توسط دولت به جای ارزهای رمزپایه غیرمتمرکز (و در برخی موارد ناشناس)است.

بعلاوه،همانطور که در فایننشال تایمز گزارش شده است ، برخی از استانهای چین در حال ایجاد خطوط تلفنی هستند تا به شهروندان نگران اجازه دهند در مورد عملیات استخراج رمزارزها اطلاع رسانی کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *