ارز دیجیتال

استخراج بیت کوین در کشور تا پایان تابستان ممنوع شد

پس از این که استخراج بیت کوین علت خاموشی های اخیر شهرهای ایران معرفی شد،استخراج رمزارزها در کشور ممنوع شد.به گفته حسن روحانی استخراج بیت کوین در کشور تا پایان تابستان ممنوع شد

این اولین باری نیست که قانونی درباره استخراج رمزارزها در ایران تصویب می شود.در سال 1397، دولت برنامه صدور مجوز را برای استخراج کنندگان قانونی تصویب کرد. با این حال،به نظر می رسد این کار برای مهار استخراج غیرقانونی کارآمد نبوده است.

در بهمن ماه 99 پلیس ایران نزدیک به 50 هزار دستگاه ماینر بیت کوین را ضبط کرد.این ماینرها روزانه 2 گیگاوات برق یارانه ای مصرف می کردند.

استخراج بیت کوین در کشور تا پایان تابستان ممنوع شد

حدود 85 درصد استخراج بیت کوین در ایران به طور غیرقانونی انجام می شود. ایران دارای 50 مزرعه استخراج دارای مجوز است که در کل از 209 مگاوات نیرو استفاده می کنند.طبق ادعای وزارت نیرو نرخ برق برای این ماینر ها با نرخ صادراتی محاسبه می شود.در قانونی که به تازگی توسط رئیس جمهور اعلام شد،استخراج بیت کوین حتی برای مزارع مجاز نیز تا پایان تابستان ممنوع اعلام شده است.

استخراج بیت کوین به دلیل محاسبات پیچیده،باید توسط ماینر های Asic انجام شود زیرا آنها بلوک ها را استخراج می کنند و تراکنش ها را تأیید می کنند،که بسیار پرمصرف است.

حالا باید دید کمبود در ایران با کاهش دمای هوا و آغاز فصل بارش ها به اتمام می رسد،یا اینکه پس از آن هم باید منتظر تمدید ممنوعیت استخراج برای ماینرهای مجاز باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *