اندرویدموبایل

اندروید 12:هر آنچه تاکنون می دانیم

اندروید 12 در راه است. این به روزرسانی برای افزودن یک سری ویژگی های جدید به محبوب ترین سیستم عامل موبایل در جهان و همچنین ارائه کمی تازه سازی رابط کاربری تنظیم شده است.

ما انتظار نداریم که اندروید 12 تا حدود ماه سپتامبر(شهریور) در دسترس عموم قرار بگیرد و بیشتر جزئیات مربوط به آن را تا کنفرانس گوگل که است اواخر ماه می است نخواهیم دانست.اما برخی از اطلاعات این سیستم عامل جدید را می دانیم.

چه زمانی اندروید 12 را دریافت می کنیم؟

گوگل نقشه راه عمومی برای اندروید 12 را به اشتراک گذاشته است ، اما تاریخ مشخصی از زمان عرضه سیستم عامل برای عموم را مشخص نکرده است. معمولاً نسخه های جدید اندروید حدود سپتامبر و براساس نقشه راه گوگل منتشر می شوند. برای امسال هم همین به نظر می رسد.

قبل از نسخه عمومی اندروید 12،ما باید مراحل بتا را طی کنیم. این به دو مرحله تقسیم می شود: پیش نمایش های توسعه دهنده و نسخه های بتا.

اندروید 12:هر آنچه تاکنون می دانیم

ما در حال حاضر در پایان پیش نمایش های توسعه دهنده هستیم. اولین پیش نمایش توسعه دهندگان در فوریه منتشر و مارس و آوریل به روزرسانی شد. پس از آن ، ما اولین نسخه بتا را دریافت خواهیم کرد که در ماه می وارد می شود.احتمالاً در حدود برگزاری کنفرانس گوگل.نسخه های بتا در ماه های مه ، ژوئن ، جولای و آگوست وجود دارند. پس از آن ، زمانی است که در نهایت نسخه رسمی اندروید 12 را برای مصرف کننده دریافت خواهیم کرد.

البته،حتی هنگامی که نسخه عمومی اندروید 12 عرضه می شود،به این معنی نیست که فوراً آن را دریافت خواهید کرد. این به روزرسانی ابتدا به تلفن های Google Pixel ارائه می شود،اما اگر از دستگاه ای دیگر استفاده می کنید باید انتظار بیشتری بکشید. اگر تلفن شما دارای یک سیستم عامل نسبتاً عقب مانده است ، مانند OxygenOS یا My UX موتورولا ، ممکن است آن را زودتر از دیگران دریافت کند. به عنوان مثال One UI سامسونگ به سنگین است و ممکن است مدتی طول بکشد تا این شرکت تمام اشکالاتی را که با استفاده از One UI در نسخه جدید آندروید برای همه دستگاه های خود وجود دارد،برطرف کند.

ویژگی های جدید در اندروید 12 چیست؟

همانطور که گفته شد،ما هنوز در مرحله پیش نمایش توسعه دهندگان هستیم.این بدان معناست که هنوز نمی دانیم اکثر ویژگی های جدید اندروید 12 چیست.اما برخی از ویژگی های جدید را می دانیم.آنها یک بروزرسانی نسبتاً جالب را نشان می دهند.

سایه اعلان جدید

اندروید 12:هر آنچه تاکنون می دانیم

پس از کنفراس گوگل به احتمال زیاد به روزرسانی های بسیاری از رابط کاربری برای Android 12 به دست می آوریم ، اما در حال حاضر چند مورد وجود دارد.در میان آنها سایه اعلان جدید وجود دارد. اعلان ها کمی سازگارتر و دارای نام برنامه ها،نمادها و قابلیت گسترش و قرار دادن اطلاعات کم و بیش هستند. اعلان ها همچنین دکمه های تعویق خود را دارند که می توانند به کار شما بیایند.

ویژگی های جدید حریم خصوصی

این روزها حریم خصوصی برای شرکت های فناوری در مرکز توجه قرار دارد و اندروید 12 از چند ویژگی iOS برخوردار است.به عنوان مثال ،در اندروید 12،کنترل های جدیدی برای شناسه های شخصی دریافت می کنید که برنامه ها می توانند برای ردیابی کاربران در میان برنامه ها استفاده کنند.

روش های جدید برای کپی و چسباندن

اندروید 12 همچنین در حال دریافت یک API جدید برای کپی و جایگذاری انواع مختلف محتوا است.اکنون،چه از طریق کلیپ بورد،صفحه کلید یا فقط با کشیدن و رها کردن،برنامه ها قادر به پذیرش محتوایی مانند متن،عکس،صدا،فیلم،علامت گذاری و موارد دیگر هستند،درصورت انتخاب سازندگان اشکال جدید رسانه نیز در Android 12 پشتیبانی می شود،از جمله پشتیبانی در سطح سیستم برای فیلم HEVC.

تغییرات دیگر

اصلاحات کوچکتر و دیگری نیز در اندروید 12 وجود دارد. هیچ کدام کاملا بخش خود را ضمانت نمی کنند،اما قطعاً هنوز هم می توانند مفید باشند.

به عنوان مثال،اکنون می توانید رمز عبور Wi-Fi خود را از طریق یک کد QR به اشتراک بگذارید،به دوستانتان اجازه می دهید بدون نیاز به تایپ رمزهای عبور،سریعاً متصل شوند.

همچنین برای ویرایش عکسهای صفحه ابزار ویرایش بیشتری خواهید داشت،مانند امکان افزودن شکلک،متن،برچسب و موارد دیگر. و سیستم جدیدی وجود دارد که می تواند رنگ های موجود در اندروید را در اطراف تصویر زمینه شما طرح بندی کند.

با کسب اطلاعات بیشتر در مورد اندروید 12،مقاله را به روز خواهیم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *