اخبار فناوری

مجوز ردیابی کاربران فیس بوک و اینستاگرام در IOS 14.5

کاربران اپل ممکن است به زودی مجبور شوند راه خود را انتخاب کنند: برای استفاده از شبکه های اجتماعی پول پرداخت کنید یا در ازای اعطای مجوز ردیابی کاربران از آن به صورت رایگان استفاده کنید.

با در نظر گرفتن این نکته ، می بینید که چرا فیس بوک در مخالفت شدید با گزینه های جدید حریم خصوصی اپل باقی مانده است. بالاخره بیشتر درآمد Facebook از تبلیغات شخصی است.

فیس بوک سعی می کند شما را متقاعد کند تا شفافیت ردیابی اپ را فعال کنید

در ادامه فشار بر علیه به روزرسانی های حریم خصوصی در سیستم عامل iOS 14  ، اپل برای فیس بوک و اینستاگرام اعلامیه جدیدی اضافه کرده اند. پنجره های بازشو تقریباً در هر دو سیستم عامل یکسان هستند و می گویند که این شرکت (فیس بوک مالک اینستاگرام است) از اطلاعات مربوط به فعالیت شما برای کمک به رایگان نگه داشتن برنامه ها استفاده می کند.

چرا فیس بوک اینقدر با اپدیت iOS 14 اپل مخالفت می کند؟

به روزرسانی iOS 14 شفافیت ردیابی برنامه را اضافه کرد ، که به همه برنامه های شما که رفتار کاربر را ردیابی می کنند نیاز دارد قبل از هر کار دیگری صریحاً از شما اجازه بگیرند. می توانید این تنظیمات را برای هر برنامه خاص تغییر دهید ، یا از طریق منوی تنظیمات تنظیمات یکسانی را برای همه برنامه ها اعمال کنید .

مجوز ردیابی کاربران

دستورالعمل های جدید در فیس بوک و اینستاگرام می خواهند تا شما را متقاعد کنند که ردیابی کاربر را خاموش نکنید. در غیر این صورت ، به این معنی است که برای استفاده از این شبکه های اجتماعی در آینده باید هزینه کنید.

طرح های جدید فیس بوک ابتدا توسط اشکان سلطانی ، محقق فناوری مورد توجه قرار گرفت ، وی همچنین درتوییتر خود مطلبی منتشر کرد که با کنایه به شعار دیرینه فیس بوک اشاره کرد که فیس بوک برای همیشه رایگان خواهد ماند.

این شعار در سال 2019 بی صدا از سایت حذف شد ، بنابراین واضح است که دیگر چنین نیست. ممکن است بزودی شاهد اضافه شدن ویژگی های برتر یا نسخه های پریمیوم از سوی فیس بوک و اینستاگرام باشیم , به ویژه اکنون که با آخرین به روزرسانی های اپل و محدودیت های شفافیت ردیابی ممکن است درآمد شرکت از تبلیغ کنندگان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *