آموزش نرم افزارموبایل

نحوه استفاده آفلاین از گوگل مپ

گوگل مپ یکی از معتبرترین سرویس های ناوبری موجود است،اما خالی از اشکال نیست.یکی از بزرگترین موضوعات این است که با اتصال به اینترنت کار می کند،چیزی که همیشه نمی توانیم داشته باشیم.خوشبختانه استفاده از گوگل مپ آفلاین برای اندروید امکان پذیر است،اما این ویژگی عالی بدون اقدامات پیشگیرانه بی فایده می شود.

برای رفتن به سفر جاده ای آماده می شوید یا خود را به طبیعت برای پیاده روی می رسانید؟ حتماً این آموزش را در مورد نحوه استفاده آفلاین از گوگل مپ دنبال کنید تا مسیر را گم نکنید.

نحوه عملکرد حالت آفلاین گوگل مپ

قبل از اینکه بتوانید از حالت آفلاین گوگل مپ استفاده کنید،باید نقشه منطقه مورد نظر را دانلود کنید.وقتی می گوییم کارها باید به صورت پیشگیرانه انجام شود،منظورمان این است که قبل از آفلاین شدن،نقشه منطقه باید دانلود شود.

خوشبختانه،منطقه آفلاین گوگل مپ که می توانید دانلود کنید بسیار زیاد است.با یک دانلود می توانید تمام مناطق یک استان را داشته باشید. در چنین مواردی باید حجم زیادی از اطلاعات دانلود شود،بنابراین آماده باشید فضای ذخیره سازی زیادی را برای نقشه های خود اختصاص دهید. بسته به منطقه ،این موارد می توانند تا 1.5 گیگابایت فضا لازم داشته باشد.اگر دستگاهی با پشتیبانی از کارت microSD دارید می توانید حتی داده ها را به کارت SD خود منتقل کنید.

برای این کار به  Menu > Offline Areas > Settings > Storage Preferences رفته و Device را به Sd Card تغییر دهید.

(اگر از منوی فارسی استفاده می کنید،به منو> مناطق آفلاین> تنظیمات> تنظیمات ذخیره سازی بروید و دستگاه را به کارت SD تغییر دهید.)

همچنین مهم است که توجه داشته باشید این نقشه های آفلاین بعد از حدود 15 روز منقضی می شوند مگر اینکه به اینترنت متصل شوید. جهان تقریباً روزانه تغییر می کند. نقشه ها پویا هستند و نیاز به به روزرسانی دارند. گوگل از شما می خواهد که حتی در حالت آفلاین،یک نسخه به روز شده از نقشه های خود داشته باشید،دلیل محدودیت زمانی این است.

اگر می خواهید نقشه های خود را به صورت نامحدود آفلاین نگه دارید،تنها کاری که باید انجام دهید این است که به تنظیمات آفلاین گوگل مپ بروید و به روزرسانی های خودکار را فعال کنید.با این کار نقشه های آفلاین شما مرتباً به روز می شوند.

وقتی آفلاین باشید،برنامه تمام امکانات گوگل مپ را نخواهد داشت.اطلاعاتی مانند مسیرهای دوچرخه سواری،مسیرهای پیاده روی،جزئیات راهنمایی و رانندگی.تقریباً همه موارد دیگر باید مطابق انتظار کار کنند. می توانید به دنبال آدرس ها بگردید،مشاغل خود را پیدا کنید و به راحتی به آنها بروید.

نحوه ذخیره نقشه های آفلاین

نحوه استفاده آفلاین از نقشه های گوگل

بدون توضیح بیشتر،بیایید نحوه استفاده آفلاین از گوگل مپ را به شما نشان دهیم.

  1. برنامه گوگل مپ را باز کنید.
  2. روی عکس پروفایل خود در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.
  3. Offline Maps را انتخاب کنید.(نقشه های آفلاین در منوی فارسی)
  4. گوگل معمولا مناطقی را پیشنهاد می دهد.اگر منطقه مورد نظر شما در نقشه های پیشنهادی نیست،گزینه Select your own map را بزنید.
  5. منطقه مورد نظر برای دانلود را انتخاب کنید.
  6. اکنون می توانید با بزرگنمایی و کوچک نمایی،منطقه دانلود را بزرگ یا کوچک کنید.
  7. پس از انتخاب،گزینه دانلود را در گوشه پایین سمت راست انتخاب کنید

پس از دانلود نقشه های خود،می توانید مانند زمانی که آنلاین بودید،پیمایش کرده و مسیرها را پیدا کنید.همانطور که قبلاً اشاره کردیم،فقط بخاطر داشته باشید که همه ویژگی ها در آنجا وجود نخواهد داشت.

جایگزین،گزینه ها؟

سفری پیش آمده اما به کل منطقه ذخیره شده احتیاج ندارید؟ یک روش موقتی تر برای استفاده آفلاین ازگوکل مپ وجود دارد.هنگامی که به اینترنت متصل هستید،منطقه یا مسیر مورد نظر خود را در نقشه بیاورید.برنامه به طور اتوماتیک منطقه را دانلود می کند،نیازی به دانلود دستی نیست.تا هنگامی که برنامه را نبستید برنامه اطلاعات را برای شما نگه می دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *