آموزش نرم افزارویندوز

نحوه ایجاد یک فایل PDF در ویندوز

PDF ها برای به اشتراک گذاشتن مطالب شما عالی هستند.ایجاد یک PDF در ویندوز بسیار آسان است،چه بخواهید تصاویر،صفحات وب یا هر چیز دیگری را PDF کنید.در این مقاله نحوه ایجاد یک فایل PDF در ویندوز را برای شما بیان می کنیم.

با استفاده از چاپگر داخلی ویندوز،از هر چیزی PDF تهیه کنید

این هم برای کاربران رایانه های شخصی مک و ویندوز بسیار ساده است.این روش در هر دو روش یکسان انجام می شود: شما سند را در یک فایل PDF چاپ می کنید. این دستورالعمل ها برای چاپ یک سند وب با استفاده از مرورگر کروم است ، اما این برای هر برنامه ای که عملکرد چاپ داشته باشد کار می کند.

برای مثال ما در اینجا ، ما می خواهیم یک PDF را از یک فایل متنی ایجاد کنیم. این کاری نیست که شما احتمالاً انجام می دهید ، اما یک روش ساده برای نشان دادن روند کار با استفاده از پنجره پیش فرض Windows Print است. بسته به برنامه ای که از آن پرینت می گیرید،ظاهراً کمی متفاوت به نظر می رسد،اما فرقی نمی کند روند آنها تقریباً یکسان است

با انتخاب دستور “Print” در هر برنامه ای که استفاده می کنید شروع کنید.

.

در مرحله بعدی،باید پرینتر را تغییر دهید.اینطور است که در پنجره پیش فرض Windows Print به نظر می رسد. در برنامه های مختلف کمی متفاوت می رسد،اما همچنان خیلی ساده است. هنگامی که چاپگر PDF را انتخاب کردید،گزینه Print را انتخاب کنید.

نحوه ایجاد یک فایل PDF در ویندوز

هنگام ساخت PDF، ویندوز یک پنجره استاندارد Save As را برای نامگذاری و ذخیره PDF جدید خود باز می کند.بنابراین،ادامه دهید و یک نام به آن اختصاص دهید،مکان ذخیره خود را انتخاب کنید و سپس دکمه “Save” را بزنید.

نحوه ایجاد یک فایل PDF در ویندوز

در مرحله بعد ، مطمئن شوید که “Microsoft Print To PDF” از لیست چاپگرهای موجود انتخاب شده است و سپس بر روی “Print” کلیک کنید تا PDF در هارد دیسک شما ذخیره شود.

نحوه ایجاد یک فایل PDF در ویندوز

 

تبدیل فایل Word به Pdf

اگر فایل ورد دارید و می خواهید آن را به پی دی اف تبدیل کنید،بهتر است این کار را از Word انجام دهید تا اینکه از چاپگر PDF داخلی ویندوز استفاده کنید زیرا Word در حفظ طرح و قالب بندی سند شما در هنگام تبدیل عملکرد بهتری دارد.

پس از باز کردن فایل Word،روی منوی “File” در نوار بالا سمت چپ کلیک کنید

نحوه ایجاد یک فایل PDF در ویندوز

در نوار کناری باز شده ، روی گزینه “Save As” کلیک کنید.

اکنون،تنها کاری که باید انجام دهید این است که به فایل خود یک نام دهید،”PDF”را از فهرست کشویی انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه “Save” کلیک کنید.

نحوه ایجاد یک فایل PDF در ویندوز

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *