اندرویدترفندموبایل

نحوه هارد ریست گوشی اندرویدی

هارد ریست گوشی اندرویدی به چه شکل می باشد؟

در گذشته‌ای نه چندان دور، تقریبا تمامی گوشی‌های هوشمند به باتری‌هایی جدا شونده مجهز بودند که به راحتی قابل تعویض بودند.

مزیت دیگر آن‌ها این بود که در صورت هنگ کردن گوشی و یا عدم پاسخگویی گوشی در موقعیتی حساس، کاربر به راحتی می‌توانست با بیرون آوردن باتری برای چندین ثانیه، مجددا آن را روشن کند و ریستارت گوشی را انجام دهد.

 

در این مقاله  قصد داریم تا نحوه ریستارت کردن اضطراری یا (force reset) در گوشی های هوشمند را بررسی کنیم.

وضعیت خاصی که ما در مورد آن صحبت می کنیم زمانی است که صفحه نمایش واکنش نشان نمی دهد و دکمه پاور هیچ کاری نمی کند. معمولاً اگر برنامه ای هنگ باشد ، می توانید مانند حالت عادی به صفحه اصلی بروید یا تلفن را مجدداً راه اندازی کنید. با این حال ، اگر کل تلفن گیر کرده است ، باید روش دیگری را امتحان کنید.

منظور از ریستارت,ریست فکتوری یا بازگشت به حالت کارخانه نیست

توجه داشته باشید که آنچه ما در اینجا انجام میدهیم ریستارت و راه اندازی مجدد دستگاه هست . بازنشانی به تنظیمات کارخانه زمانی است که دستگاه خود را از همه داده ها کاملاً پاک کرده و از ابتدا شروع  به تنظیمات اولیه و انتخاب زبان و … کنید.

آنچه که ما انجام خواهیم داد  “Force Reset” یا “Hard reboot” یا همان “راه اندازی مجدد اضطراری” نامیده می شود. شما فقط در حال راه اندازی مجدد دستگاه هستید ، چیزی را حذف نمی کنید. ممکن است احساس شود شما کاری را “اشتباه” انجام می دهید ، اما این روش کامل امن و بی ضرر می باشد.
اگر گوشی شما کند شده می توانید با خاموش روشن کرده آن به صورت دستی شاهد افزایش سرعت گوشی باشید. اما اگر گوشی هنک کرده و امکان کار با صفحه نمایش نیست باید از هارد ریست استفاده کنید.

نحوه هارد ریست گوشی اندرویدی وقتی که گوشی اصلا خاموش نمی شود

برخی از دستگاه های اندرویدی برای انجام هارد ریست از ترکیب دکمه های خاصی استفاده می کنند ، اما یک ترفند وجود دارد که تقریباً برای 90 درصد گوشی های اندرویدی پاسخگو خواهد بود.
تنها کاری که باید انجام دهید فشار دادن و نگه داشتن دکمه روشن خاموش (پاور) حداقل برای 30-20 ثانیه است.  ممکن است این مدت طولانی احساس به نظر برسد ، اما همچنان آن را نگه دارید تا هارد ریست گوشی انجام شود.
ریست کردن گوشی اندرویدی
دکمه پاور گوشی
نحوه هارد ریست گوشی سامسونگ

گوشی های هوشمند سامسونگ روشی کمی سریعتر دارند. کلید کاهش صدا و کلید پاور را به مدت هفت ثانیه فشار داده و نگه دارید.

ریست کردن گوشی سامسونگ

واقعاً به همین سادگی است! دکمه ها را همزمان فشار دهید ، نگه دارید و منتظر بمانید.

اگر گوشی شما دائم هنگ می کند راه چاره این نیست! در غیر اینصورت ریست فکتوری یا مراجعه به مراکز خدمات مجاز میتواند یکی از راه حل های مشکل شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *