گوناگون

همه کنسول های بازی با ضرر فروخته می شوند

همه کنسول های بازی با ضرر فروخته می شوند

آیا می دانید شرکت ها از فروش کنسول هیچ گونه درآمدی کسب نمی کنند؟در واقع،شرکت ها تقریباً همیشه از ساخت و فروش کنسول ضرر می کنند.این ممکن است عجیب به نظر برسد،اما واقعیت دارد و سازندگان کنسول این موضوع را تأیید کرده اند.

اما چرا اینگونه است؟پس شرکت ها از کجا ضرر خود را جبران می کنند؟با این مقاله همراه باشید.

چرا شرکت ها کنسول را با ضرر می فروشند

مایکروسافت اخیراً فاش کرده است که تمام کنسول های Xbox خود را با ضرر می فروشد.این موضوع تعجب کاربران را برانگیخت،اما هیچ از متخصصان این صنعت را متعجب نکرد. تقریباً تمام کنسول های بازی با ضرر به فروش می رسند.برای چندین نسل اینگونه بوده است. پلی استیشن نیز وضعیتی مشابه مایکروسافت دارد و نینتندو هم خیلی وضعیت متفاوتی ندارد.

ساخت و بازاریابی برای کنسول های بازی بسیار پر هزینه است.شرکت ها برای این محصولات وقت و هزینه زیادی صرف می کنند.اما آنها را با قیمتی کمتر از قیمت تمام شده می فروشند.چرا شرکت ها این کار را می کنند؟ چرا قیمت کنسول ها بالاتر نیست؟

یک دلیل این است که اگر کنسول ها خیلی گران باشند،مردم آنها را خریداری نمی کنند.شرکت ها در یک بازار رقابتی کنسول می فروشند. اگر یک کنسول بسیار گران باشد،افراد احتمالاً گزینه ارزان تر را خریداری می کنند یا اینکه به طور کلی قید کنسول را می زنند.ممکن است بجای آن یک سیستم قوی با گرافیک خوب جمع کنند.

دلیل مهم دیگر،شاید مهمتر این است که اگر کسی کنسول را خریداری نکند،هیچ کس بازیهایی را که برای پخش در آن کنسول ساخته شده خریداری نمی کند.بنابراین،به منظور تسهیل فروش بازی،در واقع به نفع یک شرکت است که کنسول های خود را با قیمت کمتری به بازار عرضه کند.

چگونه شرکت های بازی سازی سود می برند

حقیقت این است که کنسول ها سازنده پول برای شرکت های بازی سازی نیستند.بازی ها،اشتراک ها و لوازم جانبی مواردی هستند که باعث سودآوری شرکت ها می شوند.کنسول ها به سادگی دروازه فروش آینده هستند،تولیدکنندگان امیدوارند پس از فروش یک کنسول به شما،سایر محصولات مرتبط با کنسول خود را خریداری کنید.

همه کنسول های بازی با ضرر فروخته می شوند

به همین دلیل شرکت ها با کنسول های ارزان قیمت مشکلی ندارند.آنها محصولات پولساز دیگری در فروشگاه خود دارند.آنها فقط به فروش کنسول اتکا نمی کنند.

کنسول ها نحوه شرکت ها برای ورود افراد به سیستم عامل یا خدماتشان است.به عنوان مثال اگر مایکروسافت بتواند شما را قانع به خرید Xbox کند،شما تا چند سال آینده محصولات Xbox را خریداری خواهید کرد. شرکت ها از فروش های بعدی که به دنبال فروش کنسول انجام می شود سود می برند.

این همه بخشی از برنامه شرکت است

با بررسی دقیق تر،مشخص می شود که شرکت ها این کار را عمداً انجام می دهند. آنها به منظور تسهیل در فروش سودآور دیگر ، عمداً سود حاصل از فروش کنسول را از دست می دهند.ما گاهی اوقات این استراتژی قیمت گذاری را “مشتری جمع کردن” می نامیم.شرکت ها کنسول را با ضرر می فروشند،زیرا آنها می دانند فروش سودآورتر به دنبال خواهد داشت.

امروزه،کنسول های بازی تعداد زیادی محصول و خدمات را به خود متصل کرده اند.علاوه بر بازی ها (که بعضی از آنها انحصاری  کنسول هستند)،اکانت های بازی،دسته های بازی حرفه ای، کالاهای قابل جمع آوری و سایر لوازم جانبی را ارائه می دهند.

به طور خلاصه،شرکت های سازنده کنسول می دانند که وقتی کنسول های بازی را با ضرر می فروشند،چه می کنند.اما حالا،شما هم می دانید.همه اینها بخشی از برنامه آنهاست.

این آگاهی ممکن است به شما کمک کند که از خریدهای غیرضروری جلوگیری کنید.حالا که می دانید شرکت ها در تلاشند تا از چه ترفندهایی استفاده کنند باید نسبت به آنچه تصمیم به خرید دارید بیشتر مراقب باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *