گوناگونموبایل

گوشی های سامسونگ کجا ساخته می شوند؟

سامسونگ یک شرکت از کره جنوبی است،اما گوشی های سامسونگ کجا ساخته می شوند؟

به عنوان یک کاربر باید بدانید که پول شما و شرکتی که از آن حمایت می کنید کجا می رود.ملیت اکثر برندهایی که خریداری می کنید،مشخص است.اما تشخیص اینکه یک محصول در کدام کشور تولید شده است کمی دشوار است،مخصوصا برند معروفی مثل سامسونگ.

گوشی های سامسونگ کجا ساخته می شوند؟

تلفن های سامسونگ کجا ساخته شده اند؟

سامسونگ یا گروه سامسونگ یک شرکت تولید الکترونیکی کره جنوبی است که مقر اصلی آن در سئول است.اما  این که یک شرکت در یک مکان خاص فعالیت می کند به این معنی نیست که آنها محصولات خود را در همان مکان یا حتی در همان کشور تولید می کنند.بنابراین محصولات سامسونگ در کجا می شوند؟

ویتنام

تقریباً 50 درصد از کل تلفن های سامسونگ در ویتنام ساخته می شوند. پیش بینی می شود این عدد پس از اعلام سامسونگ برای راه اندازی یک کارخانه جدید تولید تلفن های هوشمند در ویتنام برای رقابت با برندهای نوظهور تلفن های هوشمند، به شدت افزایش یابد.

سامسونگ در حال حاضر دو کارخانه تلفن در ویتنام دارد.این دو کارخانه مسئولیت تولید 120 میلیون دستگاه در سال برای توزیع جهانی را دارند.در واقع،اکثر گوشی های سامسونگی که در آمریکای شمالی یا اروپا عرضه شده اند ساخت ویتنام هستند.

هند

کارخانه هند سامسونگ،بزرگترین کارخانه تولید موبایل،بیش از 100 میلیون دستگاه در سال تولید می کند.کارخانه های هندوستان عمدتا دستگاه های سری Galaxy M و Galaxy A را تولید می کنند.در حالی که اکثر دستگاه های سامسونگ ساخت هند در خود این کشور به فروش می رسند.درصد کمی به اروپا،آفریقا و غرب آسیا منتقل می شود.

در مورد برنامه های آینده،سامسونگ در سال 2017 سرمایه گذاری بیش از 600 میلیون دلار را به کارخانه های هند اعلام کرد تا تولید گوشی های هوشمند خود را در این منطقه دو برابر کند.

کره جنوبی

سامسونگ علی رغم اینکه یک شرکت کره ای است،تنها هشت درصد از دستگاه های خود را در کره جنوبی تولید می کند.با این حال و به طور مشابه با تولید هند تلفن های هوشمند سامسونگ ساخت کره جنوبی عمدتا در بازارهای محلی به فروش می رسند.

وقتی صحبت از فروش و صادرات بین المللی می رسد،تنها 10درصد گوشی های صادراتی سامسونگ در کره ساخته می شوند.

برزیل

اگر تلفن سامسونگ خود را از آمریکای لاتین تهیه می کنید ، احتمالاً این گوشی در یک مرکز تولید در برزیل تولید شده است. سامسونگ از سال 1999 در برزیل تولید می کند و بیش از 6000 کارگر محلی را استخدام کرده است.سامسونگ با استفاده کامل از قوانین مالیاتی برزیل،تلفن های خود را با قیمت های مقرون به صرفه به سایر کشورهای منطقه می فروشد.

اندونزی

اندونزی تلاش نسبتاً جدید سامسونگ است. فرآیند تولید اخیرا در سال 2015 آغاز شده است و آنها فقط حدود هشتصدهزار موبایل در سال تولید می کنند، که بیشتر برای تأمین تقاضای داخلی است.

تایوان

سامسونگ از سال 1994 در تایوان تولید می کند.هر ماه حدود 600،000 دستگاه در تایوان تولید می کند و انتظار می رود این تعداد به طور مداوم رشد کنند. برجسته ترین محصولات سامسونگ ساخته شده در تایوان  سری های Galaxy و سری Galaxy Note هستند.

چرا اسمی از چین نیست؟

در حالی که سامسونگ قبلاً تلفن های خود را در چین تولید می کرد،در اواسط سال 2019 کلیه عملیات تولید در چین را خاتمه داد. بنابراین اگر یک گوشی سامسونگ با سال ساخت بعد از 2019 دارید،نمی تواند ساخت چین باشد.

تصمیم سامسونگ با افت چشمگیر فروش در چین روبرو شد.در حال حاضر سامسونگ کمتر از یک درصد از تولیدات خود را در این کشور به فروش می رساند،که دلیل آن تمایل چینی ها به خرید گوشی های ارزان قیمت تر داخلی به جای خرید گوشی های وارداتی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *