اخبار فناوری

یوتیوب صندوق 100 میلیون دلاری برای سازندگان کلیپ های کوتاه راه اندازی می کند

یوتیوب برای رقابت با تیک تاک به منظور افزایش تولید محتوا،طی سال 2021 و 2022 صندوق 100 میلیون دلاری به منظور کسب درآمد سازندگان کلیپ های کوتاه راه اندازی خواهد کرد.

تولیدکنندکان محتوا با فیلم های کوتاه خود پاداش های پولی برای محتوای جذاب و غیر تکراری خود دریافت می کنند. گوگل می گوید این صندوق از سال 2021 و مقداری در سال 2022 توزیع خواهد شد. این ابتکار گوگل به یک مدل درآمدزایی بلند مدت برای سازندگان کلیپ های کوتاه تبدیل خواهد شد.

گوگل می گوید ، این صندوق که در حال حاضر برای همه در ایالات متحده و هند در دسترس است ، قرار است به مرور در سراسر جهان راه اندازی شود.

یوتیوب براساس یک سر از الگوریتم ها هر ماه به هزاران سازنده پاداش می دهد.

نحوه محاسبه درآمد

با این حال ، گوگل هنوز فرمول خاصی برای دریافت پرداخت و سایر جزئیات مهم را شرح نمی دهد. همچنین مشخص نیست که این صندوق چگونه می تواند علاوه بر کلیپ های کوتاه یوتیوب، با سازندگانی که محتوای اصلی را در پلت فرم های رقیب مانند Instagram Reels یا TikTok ارسال می کنند، رفتار کند.

آنچه که ما می دانیم این است که هر سازنده ای که ویدیوهای اصلی را به YouTube Shorts ارسال می کند ، واجد شرایط دریافت پاداش است ، نه فقط کسانی که در YouTube Partner Program هستند. به هر حال ، این صندوق یوتیوب در ماه های آینده در سطح جهانی در حال گسترش است و گوگل قول داده است که اطلاعات بیشتری را از این صندوق به اشتراک بگذارد.

YouTube Shorts از فیلترهای زیادی برای افکت دادن به فیلم های کوتاه استفاده می کند ، و جلوه های بیشتری در آینده به در اختیار شما می گذارد. و نکته آخر اینکه یوتیوب به زودی  تبلیغات برای کلیپ های کوتاه به عنوان راهی دیگر برای کسب درآمد از  این سرویس ارائه می دهد.

یوتیوب طی سه سال گذشته بیش از 30 میلیارد دلار به سازندگان ، هنرمندان و شرکت های رسانه ای پرداخت کرده است. با کمک صندوق جدید Youtube Short گوگل قدم در مسیر درست قرار داده است.

به عنوان مثال Snapchat روزانه 1 میلیون دلار برای پربازدیدترین ویدیوها به سازندگان خود پرداخت می کند. صندوق سازنده 200 میلیون دلاری TikTok در سه سال آینده  گسترش می یابد و فقط در ایالات متحده به 1 میلیارد دلار می رسد.

باید دید با ارائه صندوق 100 میلیون دلاری یوتیوب, سازندگان کلیپ های کوتاه به یوتیوب مهاجرت خواهند کرد یا خیر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *