آموزش نرم افزارموبایل

تایپ با صدا در اندروید

صفحه کلید لمسی همیشه بهترین راه برای وارد کردن متن نیست. گاهی اوقات به اندازه کافی سریع نیست،یا دستان شما آزاد نیستند.استفاده از صدای خود برای تایپ کردن در اندروید بسیار کارامد است.در این پست روش تایپ با صدا در اندروید گفته می شود.

مانند بسیاری از موارد دیگر در اندروید،این ویژگی تا حد زیادی به برنامه هایی که استفاده می کنید بستگی دارد.صفحه کلید ثابتی که بطور پیشفرض روی همه گوشی های اندروید نصب باشد، وجود ندارد. با این حال ، “Gboard” یا همان کیبورد گوگل احتمالاً نزدیکترین برنامه به چیزی است که میخواهیم.بسیاری از صفحه کلیدهای دیگر صدا به متن را به روشی مشابه این برنامه تبدیل می کنند.

در این آموزش،ما از Gboard استفاده خواهیم کرد،اما بسیاری از برنامه های صفحه کلید اندروید دارای ویژگی های تبدیل صدا به متن هستند.شما می توانید از این راهنما به عنوان دستورالعمل برای آن برنامه ها نیز استفاده کنید.

چگونه صدای خود را به متن تبدیل کنیم؟

ابتدا Gboard را از فروشگاه Google Play دانلود و نصب کرده و به عنوان صفحه کلید پیش فرض روی گوشی یا تبلت اندروید خود انتخاب کنید.

ویژگی تایپ صوتی معمولا به طور پیش فرض فعال است،اما برای اطمینان دوباره بررسی می کنیم.برای نمایش کیبورد،یک متن وارد کنید و روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید.

بعد“Voice Typing”،را از فهرست تنظیمات انتخاب کنید.(اگر از منوی فارسی استفاده می کنید گزینه “تایپ صوتی”  را انتخاب کنید.)

تایپ با صدا در اندروید

مطمئن شوید تاگل بالای صفحه فعال است.

تایپ با صدا در اندروید

با این کار،می توانیم از ویژگی تایپ صوتی استفاده کنیم.برای ظاهر شدن صفحه کلید،دوباره یک متن تایپ کنید.برای شروع تایپ صوتی،روی علامت میکروفون ضربه بزنید.

اگر اولین بار است که از این ویژگی استفاده می کنید،از شما خواسته می شود به جی بورد اجازه ضبط صدا را بدهید.با ضربه زدن روی دکمه “While Using the App” به آن اجازه دهید که ادامه دهد.(در منوی فارسی “هنگام استفاده از برنامه” را انتخاب کنید.)

جی بورد شروع به گوش دادن می کند و شما می توانید آنچه را که می خواهید “تایپ” کنید،بگویید. برای توقف،دوباره روی میکروفون ضربه بزنید.

به همین راحتی صدای شما به متن تبدیل می شود.این یک روش عالی برای تایپ کردن بدون استفاده از دست یا تایپ با صدا در اندروید است.ویژگی مثبت این کیبورد پشتیبانی از زبان و صوت فارسی است.همچنین از این کیبورد میتوانید در تمام برنامه های پیام رسان مانند تلگرام،واتس اپ و همینطور اس ام اس استفاده کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *