اخبار فناوری

جان مکافی در زندان خودکشی کرد

به گفته مقامات،جان مکافی،خالق آنتی ویروس مکآفی،در سن 75 سالگی در زندان خودکشی کرد.اگرچه گزارش اولیه به “منابع پلیس” استناد می کرد،اما وکلای مکآفی بعداً این خبر را تأیید کردند.مک آفی ابتدا از طریق برنامه ضد ویروس خود مورد توجه قرار گرفت و اخیرا به تبلیغ ارمزارزها پرداخته بود.

جان مکافی کمپانی خود را در سال 1987 تأسیس کرد.زمانی که این شرکت یکی از شناخته شده ترین نام ها در آنتی ویروس بود.او بعداً از این شرکت استعفا داد و شرکتش نیز توسط اینتل خریداری شد.در مدت حضور در خارج از کشور،مکافی چندین بار برای ریاست جمهوری از طریق حزب لیبرترین نامزد شده بود.

جان مکافی در زندان خودکشی کرد

مکافی در سالهای گذشته به جرائم متعددی مانند قتل و تولید مواد مخدر در کشور بلیز،و دستکاری در قیمت رمزارزها متهم شده بود.یکی از اظهارنظر های جنجالی وی پیشبینی قیمت یک میلیون دلاری بیت کوین تا پایان سال 2021 و ادعای آگاه بودن از هویت ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین بود.

مکافی در حالی خودکشی کرد،که چند ساعت قبل از این اتفاق،حکم استرداد او از اسپانیا به آمریکا برای محاکمه به جرم کلاهبرداری و فرار مالیاتی صادر شده بود.او 9 ماه قبل در این کشور بازداشت شده بود و در این مدت در زندانی در کاتالونیا زندانی بود.

مکافی در چند سال اخیر بارها ادعا کرده بود به دلیل دسترسی داشتن به مدارک محرمانه دولت آمریکا،توسط این کشور تهدید به مرگ شده است.هر چند سیستم قضایی آمریکا این ادعا را تکذیب کرده است.

با پیدا شدن جسد حلق آویز شده جان مکافی در زندانی در اسپانیا و ناتوانی پزشکان در احیای او،پرونده یکی از جنجالی ترین شخصیت های دنیای تکنولوژی بسته شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *