پزشکیعلمی

داروساز ویسکانسین به جرم دستکاری واکسن مدرنا محکوم شد

روز سه شنبه یک قاضی فدرال استیون براندنبورگ، داروساز اهل ویسکانسین را که متهم به خرابکاری عمدی در واکسن مدرنا است, را به سه سال آزادی تحت نظارت محکوم کرد.

براندنبورگ که پیش از این به دلیل ترس از ایمن نبودن واکسن ها اعتراف کرده بود, که آن ها را دستکاری کرده است, درست قبل از صدور حکم برای اقدامات خود عذرخواهی کرد.

در تاریخ 26 دسامبر سال 2020 ، یک تکنسین داروسازی در مرکز پزشکی Advocate Aurora Health در  ویسکانسین ، متوجه شد که ویال های واکسن مدرنا خارج از یخچالی است که برای نگهداری آنها استفاده می شود. براندنبورگ در ابتدا گفت که به طور تصادفی هنگام تلاش برای دسترسی به سایر موارد آنها را کنار گذاشته است. از آنجا که واکسن های mRNA بعد از 12 ساعت از باقی ماندن در دمای اتاق کارایی خود را از دست می دهند,حدود 500 دوز واکسن مدرنا از بین رفت.

واکسن‌ مدرنا باید در دمای زیر صفر و در شرایط خاص نگهداری شود و در صورت ماندن در فضای باز خاصیت خود را از دست می‌دهد.

دلیل براندنبورگ برای از بین بردن واکسن ها چه بود؟

طبق گفته پلیس در گرافتون, آقای براندنبورگ معتقد بود این واكسن می تواند به مردم آسیب برساند و DNA آنها را تغییر دهد. در ژانویه ، وی به  تلاش برای دستكاری در یك محصول مصرفی متهم شده است.

استیون براندنبورگ 46 ساله به سه سال آزادی تحت نظارت محکوم شد و دستور پرداخت تقریبا 84000 دلار پرداخت خسارت به مرکز پزشکی آرورا در گرافتون محکوم شد,جایی که درآن به عنوان شیفت شب مشغول به کار بود.

دادستان ها سعی کردند قاضی را متقاعد کنند که برای آقای براندنبورگ حکم طولانی تری صادر کند ، با این استدلال که این رفتار وی عواقب نامشخصی برای افرادی که دوزهای بیرون از یخچال مانده واکسن Covid19 را دریافت کرده اند,دارد.

وی می توانست با 20 سال زندان همراه با 250،000 دلار جریمه نقدی روبرو شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *