آموزش نرم افزار

نحوه استخراج تصاویر از فایل های PDF

اگر می خواهید از تصاویر جاسازی شده در فایل های PDF در جای دیگری استفاده کنید،می توانید تصاویر را استخراج کرده و در یک پوشه ذخیره کنید.در این پست نحوه استخراج تصاویر از فایل های PDF را با استفاده از دو روش مختلف در ویندوز 10 و مک بیان شده.

استخراج تصاویر از PDF با Adobe Acrobat Reader DC

یک روش آسان و رایگان برای استخراج تصاویر از PDF استفاده از برنامه Adobe Acrobat Reader DC است.با استفاده از این برنامه،نه تنها می توانید PDF را باز کنید،بلکه می توانید محتوای چندرسانه ای آنها را نیز استخراج کنید.به این ترتیب می توانید تصاویر منتخب را از PDF در پوشه ای در رایانه خود ذخیره کنید.

اگر قبلاً این کار را نکرده اید،برنامه Acrobat Reader DC را برای ویندوز 10 یا Mac دانلود و نصب کنید.سپس،PDF خود را با این برنامه باز کنید.

با باز شدن Acrobat Reader،روی ابزار انتخاب (نماد فلش) در نوار ابزار نزدیک بالای پنجره کلیک کنید.برای انتخاب تصاویر در PDF خود از این ابزار استفاده خواهید کرد.

نحوه استخراج تصاویر از فایل های PDF

بعد،به صفحه ای در PDF خود بروید که در آن تصویری که می خواهید استخراج شود قرار دارد.روی تصویر کلیک کنید تا انتخاب شود.

نحوه استخراج تصاویر از فایل های PDF

بعد،روی تصویر کلیک راست کنید و “Copy Image” را از فهرست انتخاب کنید.

تصویر انتخاب شده اکنون در کلیپ بورد شما کپی می شود.اکنون می توانید این تصویر را در هر ویرایشگر تصویری در رایانه خود جای گذاری کنید.

اگر کاربر ویندوز هستید،برنامه Paint را باز کرده و Ctrl + V را فشار دهید تا تصویر جایگذاری شود سپس روی File> Save در نوار منوی Paint کلیک کنید تا تصویر ذخیره شود.

در مک،برنامه Preview را باز کرده و از نوار منو File> New from Clipboard را انتخاب کنید. سپس روی File> Save کلیک کنید تا تصویر ذخیره شود.

نحوه استخراج تصاویر از فایل های PDF

فایل تصویری ذخیره شده شما مانند هر تصویر دیگری در رایانه شما کار می کند.می توانید آن را به فایل های خود اضافه کنید،در وب سایت ها بارگذاری کنید و موارد دیگر.

برای استخراج تصاویر از PDF از فتوشاپ استفاده کنید

فتوشاپ یک ویژگی سفارشی برای وارد کردن محتویات یک فایل PDF ارائه می دهد.با استفاده از آن،می توانید PDF خود را اجرا و تمام تصاویر را از آن استخراج کنید.

برای استفاده از این روش،ابتدا فتوشاپ را در ویندوز 10 یا Mac باز کنید.در فتوشاپ ، روی File> Open در نوار منو کلیک کنید و پی دی اف مورد نظر را انتخاب کنید،باز شود.

نحوه استخراج تصاویر از فایل های PDF

پنجره “Import PDF” فتوشاپ باز می شود.در این پنجره،دکمه “Images” را در بالا انتخاب کنید تا تمام تصاویر PDF خود را مشاهده کنید.

فتوشاپ تمام تصاویر موجود درفایل های PDF شما را نمایش می دهد.روی تصویری که می خواهید استخراج شود کلیک کنید.برای انتخاب چندین تصویر،Shift را فشار داده و نگه دارید و سپس روی تصاویر کلیک کنید.

وقتی تصاویر را انتخاب کردید ، روی “Ok” در پایین پنجره کلیک کنید.

فتوشاپ هر تصویر را در یک برگه جدید باز می کند.برای ذخیره همه این تصاویر در یک پوشه در رایانه خود،مسیر Select File > Close All را در منوی فتوشاپ انتخاب کنید.

فتوشاپ از شما می پرسد که آیا می خواهید تغییراتی در تصاویر خود ذخیره کنید.در این اعلان،گزینه “Apply to All” را فعال کنید و سپس “Save” را کلیک کنید.

بعدی پنجره استاندارد “Save As” فتوشاپ است.در اینجا،در بالا،روی جعبه “Save As” کلیک کنید و نامی برای تصویر خود وارد کنید.سپس،روی منوی کشویی “Format” کلیک کنید و یک قالب برای تصویر خود انتخاب کنید.در آخر ، روی “Save” در پایین پنجره کلیک کنید. این مرحله باید برای هر تصویر انجام شود.

در مورد فرمت تصویر،اگر مطمئن نیستید که چه چیزی را انتخاب کنید،”PNG” را انتخاب کنید،زیرا در بیشتر موارد کار می کند.

همچنین بخوانید:نحوه ایجاد یک فایل PDF در ویندوز

وب‌سایت PDFaid.com

با استفاده از وب‌سرویس pdfaid.com می‌توانید عکس‌های موجود در فایل پی‌دی‌اف را به سادگی استخراج کنید.نیازی به ایجاد حساب کاربری نیست.فرمت های مختلف عکس نیز قابل انتخاب است.اول به این سایت مراجعه کنید و سپس روی گزینه Select PDF File کلیک کنید و فایل پی دی اف را انتخاب کنید.

در وسط صفحه در بخش Step 2،فرمت مورد نظر خود را انتخاب کنید.سپس گزینه Extract Images را انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *