ویندوز

نشان دادن FPS در ویندوز 10 بدون نیاز به نرم افزار

ویندوز 10 دارای یک پیشخوان داخلی FPS مخفی است که کمتر شناخته شده است. Xbox Game Bar برخلاف نامش ، یک پوشش تمام صفحه قدرتمند است که می توانید از آن در بازی های رایانه ای استفاده کنید. در اینجا نحوه نشان دادن FPS در ویندوز 10 بدون نیاز به نرم افزاردر بازی ها آورده شده است.

این ویژگی بخشی از Game Bar است. برای باز کردن آن ،کلید ترکیبی Windows + G را فشار دهید.اگر نوار بازی ظاهر نمی شود ، به Settings> Gaming> Xbox Game Bar بروید و اطمینان حاصل کنید که به ON تغییر حالت داده است.

در  نوار بازی به دنبال ویجت شناور Performance ​​باشید.

نشان دادن FPS در ویندوز 10

اگر صفحه Performance شناور را مشاهده نمی کنید ، روی دکمه منو در نوار بالای صفحه خود کلیک کنید و برای نمایش آن روی Performance ​​کلیک کنید.

روی گزینه FPS در پنجره شناور Performance کلیک کنید. اولین باری که روی این گزینه کلیک می کنید ، پیامی را مشاهده می کنید که می گوید شما برای دسترسی به اطلاعات FPS در مورد بازی های رایانه ای نیاز به دسترسی UAC دارید.

برای ادامه Request Access را کلیک کنید. از شما خواسته می شود با فرمان کنترل حساب کاربری موافقت کنید.

نشان دادن FPS در ویندوز 10

پس از تأیید درخواست UAC ، برای فعال کردن این ویژگی باید رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید. نشانگر FPS تا زمان راه اندازی مجدد شما کار نمی کند.

 

پس از راه اندازی مجدد رایانه شخصی ، یک بازی رایانه ای را راه اندازی کرده و Game Bar را باز کنید. ابزارک Performance فریم های شما در ثانیه (FPS) همراه با پردازنده ، GPU ، VRAM (RAM تصویری) و میزان استفاده از RAM را نشان می دهد.

برای دیدن نمودار FPS در طول بازی ، روی دسته FPS کلیک کنید. شاید لازم باشد نشانگر ماوس را روی ابزارک قرار دهید و روی دکمه فلش سمت راست (“>”) کلیک کنید تا نمودار را نشان دهید اگر ویجت شناور به شکل کوچک خود باشد.

برای اینکه متر FPS همیشه در صفحه باشد ، روی نماد Pin در بالای ابزارک شناور در رابط Game Bar کلیک کنید. اکنون ، حتی وقتی نوار بازی را مخفی کنید ، روی صفحه شما باقی می ماند و همیشه در بالای گیم پلی بازی ظاهر می شود تا زمانی که پین ​​را بردارید.

 نمایش fps در ویندوز 10

می توانید با کشیدن پنجره شناور روی صفحه خود ، آن را در قسمت Game Bar قرار دهید. همچنین می توانید اندازه آن را انتخاب کنید.

برای خلاص شدن از شر پنجره شناور ، به قسمت Game Bar (Windows + G) برگردید و روی دکمه Unpin کلیک کنید. پس از آن فقط زمانی ظاهر می شود که قسمت Game Bar را بپوشانید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *