اخبار فناوریارز دیجیتال

پذیرش بیت کوین در السالوادور به عنوان روش پرداخت قانونی

السالوادور اولین کشوری خواهد بود که ارز رمزنگاری شده را به عنوان روش پرداخت قانونی پذیرفته است.

السالوادور اولین کشور جهان است که رسماً استفاده قانونی بیت کوین را اعلام کرد. با تصویب کنگره شهروندان حق خرید کالاها و پرداخت هزینه خدمات را با استفاده از بیت کوین یا دلار آمریکا دارند که ارز رسمی فعلی السالوادور است.

اقتصاد السالوادور تا حد زيادي متكي به حواله ها ، پرداخت هايي است كه از السالوادوری هاي مقيم يا شاغل در خارج از كشور ارسال مي شود. در حال حاضر ، حواله ها حدود 20 درصد از اقتصاد سالوادور را تشکیل می دهند (تقریبا 6 میلیارد دلار). با این وجود واسطه ها مقدار زیادی از این وجوه را به عنوان کارمزد دریافت می کنند. استفاده ازبیت کوین می تواند پول از دست رفته برای خدمات ارسال پول را به شدت کاهش دهد و پول بیشتری را به جیب السالوادوری ها بریزد.

ریسک استفاده از بیت کوین

اگرچه اقتصاد السالوادور یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان نیست ، اما اعلامیه پذیرفتن بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان به عنوان پول قانونی توسط یک کشور یک حرکت رو به جلو است.

مسئله اصلی که هر کشوری که مایل به استفاده از بیت کوین به عنوان نوعی پول قانونی است با آن روبرو می شود نوسان قیمت است. در حالی که ارزش بیت کوین بالا و پایین می شود ، فروشندگان ، شهروندان و حتی مقامات دولتی هیچ کنترلی بر ارزش دارایی های بیت کوین خود ندارند.

شما می توانید قیمت ها را به دلار آمریکا تعیین کنید و مبلغ معادل آن را با بیت کوین پرداخت کنید. اما فرد دریافت کننده پول باید تصمیم بگیرد پول خود را به دلار آمریکا مبادله کند و یا بیت کوین دریافت کند.

السالوادور کجاست؟

این کشور در جنوب آمریکای شمالی قرار دارد و به دریا هم راه دارد. السالوادور توسط کشورهای هندوراس، گواتمالا و همچنین خلیج فونسکا و اقیانوس آرام دربرگرفته شده‌است.

جمعیت این کشور ۶٬۸۲۶٬۰۰۰ نفر است که اکثریت آنان از تبار مستیزو (دورگه سرخ‌پوست و اسپانیایی) هستند.

رای گیری قانون پذیرش بیت کوین در السالوادور

السالوادور به عنوان اولین کشور جهان مبادلات مالی برای خرید کالاها و خدمات با رمز ارز بیت‌کوین را به رسمیت شناخته و آن را قانونی اعلام کرده است.

کنگره این کشور با ۶۲ رای از ۸۴ رای موجود، به طرح پیشنهادی رئیس جمهوری این کشور درباره قانونی کردن پذیرش این رمز ارز در مروادات مالی رای داده است.

رئیس جمهوری السالوادور گفته دولت کشورش اقدامی تاریخی را رقم زده و شهروندان السالوادور که در خارج از این کشور زندگی می‌کنند می‌توانند راحت‌تر پول ارسال کنند.

به‌گفته نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور، افراد می‌توانند با واردکردن ۳ بیت کوین به السالوادور، اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. در حال حاضر ۳ بیت کوین ارزشی حدود ۱۰۰,۵۰۰ دلار دارد. امروز مجلس این کشور لایحه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن، بیت کوین به‌عنوان یک پول رسمی و ابزار مبادله قانونی در السالوادور به‌رسمیت شناخته می‌شود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *