اندروید

چگونه بفهمیم در واتس اپ بلاک شدیم؟

آیا شک دارید که توسط شخصی در واتس اپ بلاک(مسدود)شده اید؟طبق سیاست های حفظ حریم خصوصی کاربران در واتس اپ در صورت بلاک شدن مطلع نخواهید شد.اما ممکن است این سوال پیش بیاید که چگونه بفهمیم در واتس اپ بلاک شدیم؟نشانه هایی وجود دارد که با جستجوی آنها احتمالا به پاسخ می رسید.هر چند ممکن است این نشانه ها صرفا به دلیل بلاک شدن نباشند،اما زمانی که با هم اتفاق بیفتند احتمالا به این معنی است که بلاک شدید.

بلاک شدن به چه معناست؟

بلاک شدن به این معنی است که تمام ارتباطات ارسالی بین این دو کاربر متوقف شده است. این اعلان ها،پیام ها،تماس ها و به روزرسانی های وضعیت را بین دو مخاطب متوقف می کند.مسدود کردن شخصی در واتس اپ آسان است و رفع انسداد وی به همین سادگی است که فقط به یک ضربه نیاز دارید.واتساپ همچنین با احتیاط عمل خود را در تلاش برای محافظت از کاربری که شخص دیگری را مسدود کرده است،محافظت می کند تا شاید شناسایی نشود. اگر شک دارید که مسدود شده اید،این روش هایی است که می توانید برای تأیید آن تلاش کنید. چگونه بفهمیم در واتس اپ بلاک شدیم یا خیر؟

1.آخرین بازدید

در حالی که بسیاری از افراد وضعیت “آخرین بازدید” خود را حذف می کنند،شما می توانید هنگام باز کردن چت خود،آنلاین بودن یک مخاطب را تشخیص دهید.شما باید چت را باز نگه دارید تا ببینید آنلاین است یا نه.این کار را چند بار تکرار کنید.اگر آن را بصورت آنلاین نمی بینید،احتمالاً مسدود شده اید.

2.بررسی تصویر پروفایل

به پروفایل فرد مورد نظر بروید و عکس پروفایل او را باز کنید.اگر مدت زیادی است که عکس پروفایل فرد مورد نظر تغییر نکرده است،می تواند به این معنا باشد که بلاک شده اید.افراد بلاک شده امکان دیدن تغییرات عکس پروفایل را ندارند،در نتیجه اگر بلاک شده باشید،تغییری را مشاهده نمی کنید.البته علت این عدم تغییر می تواند تنبلی شخص مورد نظر و ثابت بودن عکس پروفایل او هم باشد!

3. آیا پیام های شما تحویل می شود؟

هیچ پیامی از شخص بلاک شده دریافت نمی شود.شما می توانید پس از ارسال پیام به شخص،منتظر علامت دو تیک خاکستری در کنار پیام بمانید.یک تیک خاکستری به معنای این است که پیام شما به فرد ارسال نشده و دو تیک خاکستری به معنای ارسال شدن پیام به فرد می باشد.پس اگر بلاک شده باشید،تنها یک تیک در کنار پیام شما ظاهر می شود.البته دلیل این اتفاق ممکن است عدم دسترسی فرد به اینترنت هم باشد.برعکس اگر در کنار پیام شما دو تیک ظاهر شد،می توانید مطمئن باشید که بلاک نشده اید.

چگونه بفهمیم در واتس اپ بلاک شدیم؟

4.آیا می توانید با او تماس بگیرید؟

همچنین می توانید در واتساپ با فرد مورد نظر تماس بگیرید و ببینید تماس برقرار می شود یا نه.کاربران نمی توانند تماسی از سوی افراد بلاک شده دریافت کنند،بنابراین اگر پاسخی دریافت نکردید،می تواند نشانه ای از بلاک شدن شما باشد.اما باز هم مانند موارد قبلی،این نشانه نمی تواند صرفا دلیل بر بلاک شدن شما باشد،ممکن است علت آن عدم دسترسی شخص مقابل به اینترنت یا عدم تمایل او برای پاسخگویی به تماس شما باشد.

5.دعوت شخص مورد نظر به گروه

شما نمی توانید شخصی که شما را بلاک کرده،به گروه دعوت کنید.می توانید یک گروه جدید ساخته و فرد را در آن اضافه کنید،اگر خطایی با توضیح “نمی توان مخاطب را افزود” دریافت کردید ممکن است بلاک شده باشید.

تایید تمام علائم

شاید بگویید تمام کارهای بالا را انجام دادم اما هنوز مطمئن نیستم که آیا در واتس اپ بلاک شدم یا خیر.اگر تمام مواردی که در بالا گفتیم را امتحان کردید و با پاسخ منفی روبرو شدید،به احتمال زیاد بلاک شده اید،اما اگر باز هم می خواهید صد در صد مطمئن شوید،می توانید با شماره،یا گوشی دیگری در واتس اپ موارد بالا را امتحان کنید.اگر نتیجه هر یک از آزمایش های بالا متفاوت بود،می توانید مطمئن شوید که بلاک شدید.

همچنین بخوانید:استفاده‌ی همزمان از واتس‌اپ روی چند دستگاه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *