اخبار فناوری

780 گیگابایت از اطلاعات EA Game هک شد

توسعه دهنده و ناشر بازی های ویدیویی EA بیش از 450 میلیون کاربر ثبت شده در سراسر جهان دارد.درآمد خالص 5.5 میلیارد دلار برای سال مالی 2020 گزارش شده است. متأسفانه در حال حاضر شبکه EA Games هک شده است.

همانطور که برای اولین بار توسط VICE گزارش شد ، هکرها در Electronic Arts (EA) نفوذ کرده اند. آنها حدود 780 گیگابایت داده را از جمله کد matchmaking سرور FIFA 21 و کد موتور اختصاصی بازی Frostbite را به سرقت برده اند.

سایر اطلاعات به سرقت رفته شامل کیت های توسعه نرم افزار (SDK) ، ابزار اشکال زدایی و کلیدهای API است.

اگرچه EA می گوید که این نفوذ روی هیچ داده ای از بازیکنان تأثیر نگذاشته است. اما این امر برای EA خوشایند نیست. گزارش شده است که داده های دزیده شده در یک فروم هک زیرزمینی فروخته می شوند.

Bleeping Computer ادعا می کند که هکرها قیمت 28 میلیون دلاری بر روی داده ها گذاشته اند. آنه ها ادعا می کنند که علاوه بر اطلاعات هک شده,توانایی کامل بهره برداری در تمام سرویس های EA را دریافت خواهند کرد.

کد منبع چیست؟

کد منبع هر مجموعه متن قابل خواندن توسط انسان است که به زبان برنامه نویسی خاصی نوشته شده است. این پایه و اساس یک برنامه یا وب سایت است ، زیرا قوانین و عملکردهای آن را به روشی مشخص می کند که درک آن از کد محصول نهایی را آسان می کند.

EA Games هک

در مورد EA ، یک بازیگر بد می تواند با استفاده از کد منبع Frostbite برای مهندسی معکوس برخی از قسمت های آن استفاده کند. Frostbite به عنوان پایه بسیاری از بازی ها در بزرگترین بازی های شرکت EA از جمله FIFA ، Battlefield و Star Wars مورد استفاده قرار گرفت.

EA Games هک شد. این اولین مورد مورد نفوذ قرار گرفتن شرکت های بزرگ نیست,اما آخرین غول بازی سازی است که با نقض داده ها روبرو شده است. در نوامبر سال 2020 ، Capcom با حمله باج افزار مورد حمله قرار گرفت که صدها هزار گیمر را تحت تأثیر قرار داد. هنگامی که کپکام از پرداخت باج به هکرها خودداری کرد ، داده ها به صورت عمومی درز کرد ، که منجر به شکایت یک عکاس از شرکت به دلیل استفاده از تصاویر خود شد .

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *