ارز دیجیتال

HODL به چه معناست؟ استراتژی محبوب سرمایه گذاران

شاید در حال گشت و گذار در شبکه های اجتماعی  با شخصی روبرو شده باشید که می گوید HODLING می کند یا به شخص دیگری توصیه به HODL می کند. اما HODL به چه معناست؟ و آیا یک غلط املایی هست؟

HODL به چه معناست؟

HODL یک زبان عامیانه مربوط به ارزهای دیجیتال است که مشابه کلمه HOLD است که به اشتباه املایی نوشته شده است. توصیه HODL کردن به نگه داشتن دارایی های رمزنگاری شده شما حتی در طول یک بازار بسیار ناپایدار اشاره دارد. Hold به معنی نگه داری می باشد.

منظور از هودل این است که مردم را تشویق کند که وقتی ارز رمزنگاری شده به طرز چشمگیری افت می کند یا حتی افزایش می یابد, به طور غیرضروری اقدام به فروش نکنند.

هولد ارز دیجیتال همان طور که از نام آن می‌توان حدس زد، شامل خرید و نگهداری یک ارز دیجیتال بدون توجه به نوسانات کوتاه مدت قیمت است. این روش‌ سرمایه‌گذاری از سوی کاربران اولیه ارز دیجیتال که تخصص زیادی در معاملات مالی نداشتند مطرح شد.

در سال ۲۰۱۳ یکی از کاربران انجمن BitcoinTalk با نام GameKyuubi، پستی با عنوان «I AM HODLING» گذاشت و در توضیحات نوشت که اشتباه تایپی انجام داده و عمدا آن را ویرایش نکرده است.

GameKyuubi به همه پیشنهاد داد که از معاملات غیر ضروری دوری کنند و بیت کوین‌های خودشان را نگه دارند؛ چرا که نگه داشتن بیت کوین برای زمان طولانی سودآور خواهد بود.در آن زمان و در ژانویه ۲۰۱۳ قیمت بیت کوین حدود ۱۵ دلار بود ودر کمتر از یک سال بعد در ابتدای ماه دسامبر همان سال،به قیمت 1100 دلار رسید.

پس از آن اصطلاح hodling در جامعه علاقه مندان به ارزهای رمزپایه رایج شد و به روشی برای نشان دادن تمایل صاحب رمز ارز برای سرمایه گذاری طولانی مدت تبدیل شد.

بزرگترین دلیل اینکه هودل به چنین اصطلاح مشهوری تبدیل شده است ، نوسانات شدید قیمت ارزهای دیجیتال است. بسیاری از رمز ارزها، حتی بزرگترین و پایدار ترین آن ها مانند بیت کوین و اتریوم ، اغلب دارای نوسانات بسیار شدیدی در بازار هستند.

چه زمانی باید هولد کنیم

هولد ارز دیجیتال به عنوان یک استراتژی مالی شناخته می شود.تصمیم‌گیری برای هودل رمز ارزها با شماست و شما باید تحقیقات خود را انجام دهید، فرایندهای لازم را طی کنید و بعد تصمیم بگیرید. برخی سرمایه گذاران استراتژی هودل را انتخاب می‌کنند؛ یعنی رمز ارز مورد نظر خود را می‌خرند و تا ماه‌ها یا حتی سال‌ها آن را نمی‌فروشند.

برای هولد کردن هرگز از صرافی ها استفاده نکنید و می توانید از یک کیف پول مانند TrustWallet استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *