آموزش نرم افزار

آموزش ایمیج گرفتن از درایو USB

با ایمیج گرفتن از USB می توانید از فایلهای خود بک آپ بگیرید و با کلون کردن آن امکان از بین رفتن آن را به صفر برسانید.در این پست با آموزش ایمیج گرفتن از درایو USB همراه ما باشید.

کلون کردن درایو USB

ابتدا نرم افزار ImageUSB را دانلود و نصب کنید.در مرحله بعدی،درایو USB خود را به کامپیوتر متصل کنید و با دبل کلیک روی ImageUSB.exe برنامه را اجرا کنید.اگر پنجره بازشوی User Account Control روی صفحه ظاهر شد،روی “Yes” کلیک کنید.

وقتی وارد برنامه شدید،فلش خود را از بین گزینه های مقابل،انتخاب کنید.

 

 آموزش ایمیج گرفتن از درایو USB

حالا تیک مقابل گزینه Create Image From USB Drive را انتخاب کنید.

 آموزش ایمیج گرفتن از درایو USB

روی گزینه Browse کلیک کرده و محل مورد نظر برای ذخیره کردن ایمیج خود را انتخاب کنید.همچنین می توانید اسم فایل ایمیج خود را انتخاب کنید.توجه داشته باشید امکان تغییر فرمت فایل یعنی bin وجود ندارد.

 آموزش ایمیج گرفتن از درایو USB

برای شروع فرآیند ذخیره ایمیج،پس از انتخاب نام و مکان فایل،روی دکمه “Create “کلیک کنید

در مرحله بعدی در پنجره ای که باز می شود  “Yes” را کلیک کنید.در زیر بخش Available Options گزینه Post Image Verification به صورت پیش فرض فعال است.با فعال بودن این گزینه، برنامه به طور خودکار پس از انجام فرآیند سلامت فایل را بررسی می‌کند. اگر عملیات با موفقیت همراه نباشد،باید مجددا عملیات ایمیج گرفتن را انجام دهید.با فعال کردن گزینه Beep On Completion نوتیفیکشن انجام کار را دریافت می کنید.

انتقال مجدد فایل‌ ایمیج به USB

برای این کار شما به یک درایو USB با ظرفیت مطابق با دستگاه ذخیره سازی اصلی نیاز دارید. به عنوان مثال،اگر از یک فایل 128 گیگابایتی ایمیج گرفته اید،درایو دوم به ظرفیت 128 گیگابایتی نیاز دارد.

با دوبار کلیک روی ImageUSB.exe برنامه را اجرا کنید.اگر پنجره User Account Control روی صفحه ظاهر شد،روی “Yes” کلیک کنید.سپس گزینه Write Image To USB Drive را انتخاب کنید.

سپس Browse را کلیک کنید و فایل ایمیجی که ذخیره کرده بودید را پیدا کنید.بعد از انتخاب کردن فایل ایمیج روی گزینه Write کلیک کنید.توجه کنید که تمام محتویات فلش USB شما جهت انتقال محتویات ایمیج به آن پاک خواهد شد.

اگر می خواهید چندین کپی از ایمیج خود داشته باشید و اصطلاحا آن را “کلون” کنید،روی فلش مموری جدید مراحل بالا را تکرار کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *