ارز دیجیتال

آیا بیت کوین قابل ردیابی است؟تراکنش های مالی بیت کوین چقدر محرمانه است؟

آیا بیت کوین قابل ردیابی است؟رمز ارز های و به ویژه بیت کوین ، به عنوان یک روش پرداخت کاملا ناشناس ، بدون ردیابی و تداخل شهرت دارد. با این حال ، اگر کمی دقیق تر نگاه کنید ، خواهید دید که این ارزهای دیجیتال اطلاعات بسیار بیشتری از آنچه فکر می کنید در مورد شما نشان می دهد.

مشکل اصلی بیت کوین مربوط به کیف پول آن است ، جایی که بیت کوین شما در آن ذخیره می شود. کیف پول های ارز رمزنگاری شده عموماً نام مستعار دارند تا ناشناس . اما در عوض ، کیف پول شما یک نام جعلی ، یک نام مستعار به شما می دهد. به جای “مارک تواین” ، تعدادی اعداد و حروف به هم ریخته دریافت می کنید ، اما ایده یکسان است.

علیرغم اینکه پروژه بیت کوین خود این اطلاعات را در وب سایت خود منتشر کرده است. بسیاری از افراد ماهیت درهم پیچیده آدرس کیف پول خود را به این معنی که پرداخت ها قابل پیگیری نیستند ، در نظر گرفته اند. اما آدرس کیف پول بیت کوین شما را می توان ردیابی کرد و این دقیقاً به روشی است که سیستم راه اندازی شده است.

بلاک چین و ناشناس بودن؟آیا بیت کوین قابل ردیابی است؟

بیت کوین بر روی بلاک چین کار می کند ، که برای اهداف ما لیستی از زمان به وجود آمدن بیت کوین ، محل استفاده و چه کسانی است.

این فهرست که دفتر کل نیز نامیده می شود ، عمومی است. هر کس می تواند ببیند کدام کیف پول کدام بیت کوین را در کجا خرج کرده است. اگرچه شخصی که این پول را خرج کرده است در پشت مجموعه ای از اعداد و حروف مخلوط شده پنهان شده است. اما فعالیت آنها اینطور نیست.

به عنوان مثال ، با علم به اینکه دوست شما جان در یک روز خاص برای یک سرویس خاص هزینه کرده است. فرض کنید خرید یک اکانت اینترنتی می توانید به دفتر کل بروید و ببینید از کدام آدرس بیت کوین برای آن اکانت هزینه کرده است. حتی اگر این جستجو بیش از یک یا دو آدرس را نشان دهد ، می توانید بررسی کنید که پول دیگری در کجا هزینه شده است.

هرچند مسئله دیگری وجود دارد: خرج کردن یک چیز است ، اما خرید بیت کوین نیز ناشناس نیست. صرافی ها ، جایی که ارز مورد حمایت دولت خود را با ارز رمزنگاری شده مبادله می کنید ، همه به نوعی اثبات هویت نیاز دارند ، خواه گذرنامه ، گواهینامه رانندگی یا شناسنامه صادر شده توسط دولت. درست مانند بانک های معمولی ، صرافی ها برای فعالیت باید اطلاعات مشتری خود را بدانند (KYC).

 مانند بانک ها ، آنها این کار را به این دلیل انجام می دهند.دولت های سراسر جهان با پولشویی ، بدون توجه به روش آن ، برخورد می کنند.

 یکی از گزینه ها برای بدست آوردن بیت کوین به طور ناشناس این است که خودتان به تنهایی آن را استخراج کنید ، اما بسته به قیمت برق در کشور شما ممکن است سودآور نباشد : در ونزوئلا ، این یک ایده عالی است ، در حالی که در استرالیا ، اینطور نیست.

جایگزین برای بیت کوین

علاوه بر بیت کوین ، گزینه هایی وجود دارد که اگر می خواهید پرداخت آنلاین ناشناس انجام دهی. می توانید از آنها استفاده کنید. به نظر می رسد Monero محبوب ترین است (نمونه های دیگر شامل Zcash و Dash) . اما همه آنها از نوعی فناوری استفاده می کنند تا به نحوی آدرس کیف پول را مبهم کنند ، و ردیابی را بسیار دشوار می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *