اخبار فناوری

اندروید 12 به شما امکان انجام بازی هنگام دانلود را می دهد

گوگل به عنوان بخشی از تلاش خود برای بهبود تجربه بازی در اندروید 12،ویژگی جدید”Play as You Download” را اعلام کرده است.همانطور که از نام آن مشخص است،این ویژگی به شما امکان می دهد زمانی که هنوز دانلود شما کامل نشده است،بازی ها را روی گوشی اندروید خود شروع کنید.

این ویژگی مشابه Google Play Instant است که به شما امکان می دهد برنامه ها و بازی های انتخابی را بدون نصب ابتدا در گوشی اندروید خود اجرا کنید.با این حال،Play Instant برای برنامه ها و بازی های کوچک در نظر گرفته شده است،Play as You Download برای بازی های بزرگی است که دانلود و نصب آنها دقایقی طول می کشد.

قبل از اتمام دانلود،بازی را شروع کنید

این ویژگی در کنفرانس توسعه دهندگان گوگل اعلام شد.ابتدا محتویات اصلی یک بازی را دانلود می کند تا بتوانید بلافاصله بازی را شروع کنید.سپس،در حالی که بازی دانلود می شود،گوگل پلی به دانلود بخش های مهم در پس زمینه ادامه می دهد تا گیم پلی شما قطع نشود.

گوگل ادعا می کند این ویژگی به شما این امکان را می دهد که به جای اینکه چند دقیقه منتظر بمانید تا دانلود و نصب تمام شود،در عرض چند ثانیه روی گوشی اندروید خود یک بازی 400 مگابایتی را شروع کنید.گوگل بازی ها را در آزمایش خود حداقل دو برابر سریعتر کرده است که منجر به تجربه کاربری بهتر می شود.

اندروید 12 به شما امکان انجام بازی هنگام دانلود را می دهد

ویژگی Play as You Download با بازی هایی که از سیستم Play Asset Delivery استفاده می کنند کار خواهد کرد.سازندگان بازی که از این سیستم تحویل استفاده می کنند برای پشتیبانی از این ویژگی مجبور نیستند تغییرات دیگری در بازی خود ایجاد کنند.

ویژگی Play as You Download بخشی از اندروید 12 است.اگرچه گوگل به صراحت اعلام نکرد که این ویژگی برای همه دستگاه های اندوید دارای نسخه آینده اندروید در دسترس خواهد بود یا خیر.

بازی های اندروید را با حجم کمتری آپدیت کنید

اندروید 12 به شما امکان انجام بازی هنگام دانلود را می دهد

همچنین گوگل برای ایجاد تجربه بازی بهتر به کاربران اندروید،تغییرات دیگری در گوگل پلی ایجاد کرده است.یک قالب فشرده سازی جدید وجود دارد که می تواند اندازه بازی را کاهش دهد و منجر به کاهش 90 درصدی حجم به روزرسانی بازی ها شود.

علاوه بر این،گوگل برای اطمینان از اینکه کاربران یک بازی اصلی را از فروشگاه گوگل نصب کرده اند،در حال آزمایش ویژگی Play Integrity API است و بدین ترتیب نصب نسخه های دزدی سخت تر می شود.

توسعه دهندگان همچنین می توانند برای جذب بازیکنان بیشتر،کمپین های برنامه ای را که برای بازی های آینده خود که برای پیش ثبت نام در گوگل پلی در دسترس است،اجرا کنند.

در طول کنفرانس،مدیر محصول اندروید،فاش کرد که اندروید اکنون با بیش از 3 میلیارد دستگاه فعال ماهانه در حال اجرا است. بیش از 2.5 میلیارد کاربر ماهانه که هر ماه 140 میلیارد برنامه و بازی را دانلود می کنند،به گوگل پلی دسترسی دارند.

بخوانید:اندروید بیش از ۳ میلیارد دستگاه فعال دارد

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *