اخبار فناوری

تاریخ انتشار اندروید 12 چه زمانی است؟

از تابستان 2021 ،اندروید 12 آخرین نسخه از سیستم عامل تلفن هوشمند و تبلت است.پیش نمایش توسعه دهندگان در اوایل سال 2021 در دسترس قرار گرفت و اولین نسخه بتا در ماه می منتشر شد.اما اندروید 12 چه زمانی برای انتشار عمومی آماده خواهد شد؟

خوشبختانه،گوگل در مورد زمان انتشار اندروید 12 کاملاً شفاف عمل کرده است.گوگل یک عکس منتشر کرده است،همانطور که در زیر مشاهده می کنید،زمان عرضه نسخه های مختلف را نشان می دهد.

تاریخ انتشار اندروید 12 چه زمانی است؟

در زمان نوشتن مقاله  Android 12 Beta 3 منتشر شده است.این نسخه فقط یکی قبل از آخرین نسخه بتا یعنی Beta 4 است.که نشان دهنده “پایداری سیستم عامل” است.پایداری سیستم عامل” اساساً به معنی نسخه نهایی است،فقط رسمی نیست.

احتمالاً متوجه شده اید که “Final Release”(عرضه نهایی) مشخص شده در جدول زمانی ماه مشخصی ندارد.خبر خوب این است که پیش بینی زمان وقوع آن نسخه نهایی کار چندان سختی نیست.ما فقط باید نسخه های گذشته اندروید را بررسی کنیم.

اندروید 11 فقط سه نسخه بتا داشت،آخرین نسخه در آگوست سال 2020(مرداد 99) بود.نسخه پایدار در ماه بعد انتشار یافت و در اعلامیه ای با Pixel 5 معرفی شد.

منطقی است که بگوییم اندروید 12 نیز از یک مسیر مشابه پیروی خواهد کرد.نسخه بتا نهایی برای آگوست سال 2021 برنامه ریزی شده است و انتظار می رود که گوگل Pixel 6 را در پاییز امسال معرفی کند.احتمالاً انتشار پایدار قبل از آن یا در کنار تلفن اتفاق خواهد افتاد.

بنابراین،پاسخ کوتاه به “چه زمانی تاریخ انتشار اندروید 12 است؟” این است که ما به طور قطع نمی دانیم،اما سپتامبر (شهریور) یا حداکثر اکتبر(مهر و آبان) به احتمال زیاد زمان انتشار خواهد بود.همچنین انتظار می رود که گوگل پیکسل 6 اولین تلفنی باشد که با اندروید 12 روانه بازار می شود.پس از آن باید منتظر انتشار برای سایر دستگاه ها باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *