ویندوز

جلوگیری از خاموش شدن صفحه نمایش در ویندوز 10

غیر فعال کردن یا طولانی کردن زمان خاموش شدن خودکار صفحه نمایش کامپیوتر و به Sleep رفتن آن

جلوگیری از خاموش شدن صفحه نمایش در ویندوز 10 : ویندوز 10 پس از مدت زمان تعیین شده به طور خودکار نمایشگر لپ تاپ یا دسک تاپ شما را خاموش می کند.می توانید مدت زمان لازم برای سیستم عامل ویندوز 10 را تغییر دهید.اما اگر بخواهید سیستم را از خاموش کردن نمایشگر متوقف کنید چه می کنید؟

بیایید بررسی کنیم که چگونه می توان جلوی خاموش شدن نمایشگر یا به Sleep رفتن ویندوز 10 را بگیریم.

جلوگیری از خاموش شدن صفحه نمایش در ویندوز 10

هنگامی که نیاز دارید یک فایل حجیم را از طریق اینترنت دانلود کنید و می خواهید دستگاه خود را در طول شب روشن بگذارید.  ویندوز 10 وقتی به حال خود رها شود ، حالت Sleep یا خواب آن فعال می شود.در این صورت فعالیت های ویندوز متوقف و روند دانلود مختل می شود.

روش تغییر انجام تنظیمات :

1.با زدن کلید Windows روی صفحه کلید یا کلیک روی لوگوی Windows در نوار وظیفه در سمت چپ و پایین ، منوی Start را باز کنید .

2.بعد ، Settings را انتخاب  کنید . این نماد چرخ دنده کوچک در سمت چپ منوی استارت است. همچنین می توانید Windows + I را فشار دهید

3.سپس گزینه System ، پس از آن Power & sleep از منوی راست انتخاب کنید.

4.اگر از لپ تاپ استفاده می کنید ، روی منوی کشویی زیر  turn of after On battery power  کلیک کنید و گزینه Never را انتخاب کنید. سپس در منوی زیر Screen کلیک کنید و Never را انتخاب کنید . بعلاوه ، گزینه Never در زیر When plugged in, turned off after را انتخاب کنید . همچنین ، همین کار را برای بخش Sleep در قسمت Power and sleep انجام دهید.

منوی کشویی زیر When Plugged In را باز کنید و آن را روی Never  در هر دو گروه  Screen و Sleep تنظیم کنید.

هنگامی که این تنظیمات را  کردید, هرچقدر از کامپیوتر خود استفاده نکنید باز هم ویندوز 10 صفحه نمایش شما را خاموش نمی کند.

اکنون که نحوه جلوگیری از خاموش شدن صفحه نمایش در ویندوز 10 را یاد گرفتید، آیا باید این کار را انجام دهید و این کار چه عواقبی دارد؟

اگر لپ تاپ داشته باشید ،کارکردن  طولانی لپ تاپ منجر به تولید گرما می شود و با گذشت زمان به لپ تاپ شما آسیب می رساند. غیرفعال کردن این ویژگی ها باعث اتلاف انرژی باتری لپ تاپ شما نیز می شود. به همین ترتیب ، بر روی طول عمر باتری لپ تاپ شما تأثیر منفی می گذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *