اخبار فناوری

دونالد ترامپ از گوگل،فیس بوک و توییتر به دلیل سانسور شکایت می کند

دونالد ترامپ علیه هر سه غول فناوری به همراه مدیران عامل مربوطه شکایت هایی را ثبت نموده است.

رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ پس از ممنوعیت ورود به هر سیستم عامل در پی آشوب های 6 ژانویه در کاپیتول ، در حال اقدام قانونی علیه توئیتر ، فیس بوک و یوتیوب است.

 ترامپ اعلام کرد که با این استدلال که به ناحق در این شبکه های اجتماعی سانسور شده است ، علیه هر شبکه مجازی و مدیران عامل مربوطه در حال طرح پرونده های قضایی است.

ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی در نیوجرسی به مخاطبان خود گفت که از فیس بوک ، توییتر و یوتیوب شکایت کرده است. ترامپ می گوید آن ها حق آزادی بیان را نقض کرده اند.ترامپ به دنبال جبران خسارت تنبیهی و همچنین بازیابی مجدد حساب های خود در هر شبکه اجتماعی است.

ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت:پرونده ما ثابت خواهد کرد که این سانسور غیرقانونی است ، این مغایر با قانون اساسی است و کاملا غیر آمریکایی است.

در بخش 230 قانون  ارتباطات در سال 1996 ذکر شده است که شبکه های اجتماعی حق دارند محتوایی را که ناپسند ،توهین آمیز ، شرور ,بیش از حد خشن ، آزار دهنده تلقی می شوند را حذف کنند.

ترامپ مدت هاست که از فن آوری بزرگ به دلیل ادعای سانسور دیدگاه های خاص انتقاد می کند. وی حتی در دوران ریاست جمهوری خود یک فرمان اجرایی را امضا کرد (که پس از آن توسط جو بایدن رئیس جمهور لغو شد ) تا حمایت های قانونی را که قانون به شبکه های اجتماعی اعطا می کند ، محدود کند.

جنگ ترامپ علیه فناوری بزرگ عمدتا پس از حذف پست های وی به دلیل نقض شرایط استفاده از توییتر و فیس بوک آغاز شد.

توییتر اولین شبکه اجتماعی بود که ترامپ را به دنبال اعتراضات در کپیتول هیل به دلیل “خطر تحریک بیشتر خشونت” ممنوع کرد . فیس بوک مدت کوتاهی این کار را دنبال کرد و هیئت نظارت فیس بوک تصمیم پلتفرم را برای ممنوع کردن ترامپ حداقل تا ژانویه 2023 تأیید کرد .

از شبکه اجتماعی دونالد ترامپ چه خبر؟

ترامپ برای مقابله با ممنوعیت های خود از محبوب ترین شبکه های اجتماعی ، پلتفرم  خود را ایجاد کرده است. GETTR به عدم سانسور سیاسی افتخار می کند ، سیاستی که گفته می شود توییتر ، فیس بوک و یوتیوب از آن استفاده نمی کنند.GETTR تنها چند روز پس از رونمایی هک شد!

اکنون با توجه به وجود پلت فرم GETTR, آیا واقعا ترامپ می خواهد به سایتهایی که ظاهراً به او ظلم کرده اند بازگشت کند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *