ترفند

مسدود کردن تبلیغات مزاحم اندروید

تبلیغات پاپ آپ (بازشو) به اندازه کافی در ویندوز خسته کننده هستند.اما در گوشی با صفحه نمایش کوچک،حتی بدتر هستند.اگر به دنبال روش مسدود کردن تبلیغات مزاحم اندروید هستید،این پست را تا انتها بخوانید.

تبلیغات بازشو به طور کلی به یکی از سه شکل زیر ارائه می شود:

  1. وقتی در حال وبگردی هستید
  2. تبلیغات تمام صفحه در برنامه ها
  3. نوتیفیکشن های تبلیغاتی

1. چگونه پنجره های بازشو اندروید را در مرورگر خود متوقف کنیم

اگر سایتهایی که بازدید می کنید به طور مرتب تبلیغات بازشو ارائه می دهند،می توانید آنها را با چند روش خاموش یا غیرفعال کنید.

گزینه های مسدودکننده داخلی کروم

از آنجا که کروم مرورگر پیش فرض اندروید است و احتمالاً شما اغلب از آن استفاده می کنید،منطقی است که ابتدا پنجره های باز شو در آنجا را غیرفعال کنید.برای انجام این کار،پس از باز کردن مرورگر گوگل کروم روی منوی سه نقطه در بالا سمت راست ضربه بزنید.

روی Settings (تنظیمات در منوی فارسی) ضربه بزنید.در منوی تنظیمات گزینه Site Settings (تنظیمات سایت) را انتخاب کنید.

در منوی بعدی Pop-ups and redirects را انتخاب کرده و مطمئن شوید گزینه خاموش (خاکستری رنگ)است.

برای بستن سایر تبلیغات گزینه Ads (تبلیغات) را انتخاب کرده و همین کار را تکرار کنید.

مسدود کردن تبلیغات مزاحم اندروید

اگر به هر دلیلی مشکل شما حل نشد،گام دیگری که می توانید بردارید فعال کردن حالت ذخیره اطلاعات کروم است.در حالی که هدف اصلی آن کاهش میزان داده های تلفن همراه شما برای مشاهده وب سایت ها است.روشن کردن آن همچنین برخی عناصر غیر ضروری را از صفحات حذف می کند. برای فعال کردن آن،مسیر Menu > Settings > Data Saver را دنبال کرده و اسلایدر را روشن کنید.

2. نحوه مسدود کردن تبلیغات پنجره ای تمام صفحه در اندروید

توضیح دادیم که چگونه جلوی ظاهر شدن پنجره ها در مرورگر خود را بگیرید.اما وقتی از برنامه های دیگر استفاده می کنید یا فقط در صفحه اصلی خود حرکت می کنید،تبلیغات در تلفن شما ظاهر می شود؟

پنجره های باز شده در یک برنامه خاص

اگر هنگام استفاده از یک بازی یا برنامه خاص پنجره هایی را مشاهده می کنید،احتمالاً برنامه در حال اجرا مقصر است.در این موارد،شما باید تصمیم بگیرید که آیا برنامه با وجود تبلیغات هنوز ارزش استفاده را دارد یا خیر. تبلیغات به توسعه دهندگان کمک می کند تا از برنامه های رایگان درآمد کسب کنند،اما ممکن است شما مایل نباشید که پنجره های مزاحم را تحمل کنید.

راهکار آن استفاده از برنامه های ادبلاکر یا بلاک کننده تبلیغات است.

برنامه AdGuard را از اینجا دانلود کنید.پس از دانلود برای مسدود کردن تبلیغات HTTPS ، به Settings رفته سپس به HTTPS Filtering بروید و آن را روشن کنید.

پنجره هایی از منابع ناشناخته

پنجره هایی که حتی وقتی از برنامه دیگری استفاده می کنید ظاهر می شوند وحشتناک هستند.برای شروع،اگر پنجره های تبلیغاتی اخیراً نمایش داده می شوند،برنامه هایی را که به تازگی نصب کرده اید مرور کنید.شاید یکی از آنها مخرب باشد و باعث نمایش تبلیغات شود.

برخی از برنامه ها،مانند پاک کننده سیستم،مجموعه والپیپرها و چراغ قوه ،اغلب دارای تبلیغات هستند و می توانند مشکل شما باشند.نظرات اخیر برنامه هایی را که مطمئن نیستید در گوگل پلی بررسی کنید و ببینید آیا سایر کاربران از پنجره های بازشو شکایت کرده اند یا خیر. برنامه های مشکل ساز را حذف کنید و ببینید آیا پنجره های بازشو همچنان ادامه دارد یا خیر.

اگر این مشکل را برطرف نکرد،مرحله بعدی بررسی این است که کدام برنامه ها اجازه نمایش در سایر برنامه ها را دارند.از Settings > Apps & notifications > Advanced > Special app access > Display over other apps وارد شوید.در اینجا،همه برنامه های نصب شده را مشاهده می کنید که به آنها اجازه داده اید حتی در صورت عدم استفاده از آنها تبلیغ نمایش دهند.

لیست زیر را نگاه کنید و ببینید آیا چیزی مشکوک به نظر می رسد.برخی از برنامه ها دلیل موجهی برای جلب توجه دیگران دارند.به عنوان مثال،ممکن است برنامه پیامک شما دارای جعبه پاسخ سریع باشد.اما اگر در اینجا چیزی دیدید که نباید اجازه داشته باشد،روی آن ضربه بزنید و Allow display over other apps را روی Off قرار دهید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *