اخبار فناوری

می توانید بدون دعوت به کلاب هاوس بپیوندید

بعد از حدود یک سال آزمایش نسخه بتا،دیگر نیازی به دعوت برای عضویت در کلاب هاوس ندارید.اکنون می توانید در برنامه ثبت نام کنید و به مکالمه پیوستید.

کلاب هاوس سرانجام در دسترس همه قرار دارد

با انتشار یک پست در وبلاگ کلاب هاوس اعلام شد که این برنامه سرانجام از مرحله اجبار دعوت خارج شده است.به عبارت دیگر، هرکسی بخواهد یک  اتاق گفتگو راه اندازی کند،به رویدادهای عمومی بپیوندد یا دوستان،اعضای خانواده و طرفداران را به برنامه دعوت کند،می تواند از این سیستم عامل استفاده کند.

از ژانویه 2021،کلاب هاوس رشد چشمگیری داشته است.تیم کلاب هاوس نوشت:تیم ما از هشت نفر به 58 نفر رسیده است. تعداد اتاق های روزانه از پنجاه هزار به نیم میلیون رسیده است.علاوه بر این،از زمان راه اندازی آن در اندروید،حدود 10 میلیون نفر کاربر به برنامه اضافه شده است.

ویژگی پیام رسانی مستقیم این پلتفرم Backchannel نام گرفته است.علی رغم اینکه این ویژگی در زمان نوشتن این پست،فقط یک هفته از عمر آن گذشته است.با قضاوت بر اساس این اعداد و ارقام،جامعه کلاب هاوس مطمئناً شاهد رشد گسترده ای خواهد بود زیرا دیگر نیازی به دعوت نیست.

آیا خط مشی اجباری بودن دعوت باعث آسیب به رشد کلاب هاوس شده است؟

خط مشی فقط دعوت کلاب هاوس برای این پلتفرم مبتنی بر صدا،هم خوب و هم بد بوده است.از یک طرف،به این برنامه اجازه می داد تا به تدریج پایگاه کاربران در حال رشد را در خود جای دهد و هر گونه باگی را که به وجود می آید از بین ببرد.اما از طرف دیگر،به برنامه های رقیب فرصت افزایش کاربر می دهد.

در حالی که کاربران با صبر و حوصله منتظر دریافت دعوت نامه کلاب هاوس بودند،بزرگترین نامهای رسانه های اجتماعی اتاق های کلاب هاوس خودشان را منتشر کردند.این برنامه در ماه می 2021 در فقط برای iOS قابل دسترسی بود.که در نهایت به فروشگاه گوگل پلی رسید.

به عنوان مثال Twitter Spaces وقتی در دسامبر سال 2020 راه اندازی شد،پیشگام مکالمات مبتنی بر صدا بود.اگرچه در ابتدا فقط برای کاربران iOS در دسترس بود،اما در مارس 2021 به سرعت در اندروید در دسترس قرار گرفت.راه اندازی سریع Spaces و در دسترس بودن گسترده،بلافاصله این پلتفرم را از کلاب هاوس جلو انداخت.

فیس بوک حتی با راه انداختن اتاق صوتی زنده،در سرقت کانون توجه از کلاب هاوس موفق شد.Spotify همچنین برای اتاق های گفتگوی فقط صوتی،یک ویژگی را منتشر کرد که Greenroom نام دارد.سایت های دیگر مانند LinkedIn و Reddit نیز سایر رقبای کلاب هاوس هستند.

می توانید بدون دعوت به کلاب هاوس بپیوندید

آیا کلاب هاوس می تواند با رقیب های خود رقابت کند؟

کلاب هاوس با سایر برنامه های مشابه رقابت شدیدی دارد.این پلتفرم در برابر محبوب ترین پلتفرم های اجتماعی قرار دارد که همگی از این پس یک مزیت بزرگ نسبت به کلابهاوس دارند: یک پایگاه کاربری موجود.

به نظر می رسد جامعه،کلاب هاوس در حال رشد است.اکنون که این برنامه در دسترس همه است،باید دید که آیا این پتانسیل برای تبدیل شدن به یک غول اینترنتی وجود دارد؟

همچنین بخوانید:کلاب هاوس برای اندروید منتشر شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *