ترفندترفندهای اینترنتینرم افزارهای گرافیکی

نحوه حذف پس زمینه عکس با فتوشاپ 2020

در این مقاله نحوه نحوه حذف پس زمینه عکس با فتوشاپ 2020 و همچنین نحوه حذف بک گراند عکس بدون فتوشاپ را توضیح خواهیم داد. روش های مختلفی برای حذف پس زمینه عکس وجود دارد.ما دو مورد از روش های سریع برای حذف پس زمینه عکس خود را به شما نشان خواهیم داد.در نسخه های قدیمی فتوشاپ برای حذف بک گراند یک عکس به طی کردن مراحل بیشتر و صرف دقت بیشتری نیاز داشت.

در این آموزش نحوه حذف بک گراند با فتوشاپ 2020 و در نحوه حذف پس زمینه عکس بدون فتوشاپ را آموزش می دهیم.

نحوه حذف پس زمینه عکس با فتوشاپ 2020

 

 درفتوشاپ 2020 و نسخه های بعد از آن ویژگی ای به نام Quick Action اضافه شده است.ویژگی  به شما امکان می دهد اقدامات مختلفی را برای عکس های خود اعمال کنید. این شامل اقدامی برای حذف پس زمینه است.

Quick Action به طور خودکار پس زمینه را در عکس شما پیدا می کند و سپس آن را حذف می کند. اگر می خواهید پس زمینه را به سرعت از عکس خود حذف کنید ، این روش خوبی برای استفاده است. از آنجا که این ویژگی به طور خودکار پس مینه را شناسایی می کند ، ممکن است دقت لازم را نداشته باشد.

نرم افزار فتوشاپ نسخه 2020 یا بالاتر را اجرا کنید.

هنگام راه اندازی فتوشاپ ، پنل Layers را پیدا کنید ، که در سمت راست پنجره فتوشاپ قرار دارد. در این پنل ، بررسی کنید آیا در کنار لایه Background نماد قفل وجود دارد یا خیر. در صورت وجود ، روی آن نماد قفل کلیک کنید تا قفل لایه باز شود.

اگر در کنار آن لایه نماد قفل وجود نداشته باشد ، لازم نیست کاری انجام دهید.

نحوه حذف پس زمینه عکس با فتوشاپ 2020

سپس ، با کلیک روی Window > Properties در نوار منوی فتوشاپ ، پنل Properties را فعال کنید. این پنل جایی است که گزینه های Quick Action را پیدا خواهید کرد.

قبل از استفاده از Quick Action ، در پنل Layers در سمت راست پنجره فتوشاپ ، Layer 0 (که قبلا Background نامیده می شد) را انتخاب کنید.

نحوه حذف پس زمینه عکس با فتوشاپ

در پنل Properties در بخش Quick Actions ، روی Remove Background کلیک کنید.

نحوه حذف پس زمینه عکس با فتوشاپ 2020

چند ثانیه صبر کنید و فتوشاپ به طور خودکار پس زمینه را از عکس شما پاک می کند.

پس از حذف پس زمینه ، پیکسل های خالی در اطراف عکس شما وجود دارد. برای حذف این پیکسل ها ، روی گزینه Image> Trim در نوار منوی فتوشاپ کلیک کنید.

نحوه حذف بک گراند عکس بدون فتوشاپ
نحوه حذف پس زمینه عکس با فتوشاپ 2020

در پنجره Trim که باز می شود ، گزینه Transparent Pixels را انتخاب کنید. همه کادرها را در بخش Trim Away در پایین فعال کنید و سپس روی OK کلیک کنید.

همه پیکسل های خالی اطراف موضوع شما اکنون حذف می شوند. در مرحله بعدی ، به احتمال زیاد می خواهید تصویر را در قالب PNG ذخیره کنید تا پس زمینه transparent  حفظ شود. روی گزینه File> Save As در نوار منو کلیک کنید.

نحوه حذف پس زمینه عکس با فتوشاپ 2020

در پنجره Save As که باز می شود ، روی کادر Save As در بالا کلیک کنید و نامی برای عکس خود تایپ کنید. پوشه ای را برای ذخیره عکس خود انتخاب کنید. در مرحله بعد ، روی منوی کشویی “Format” کلیک کنید و یک فرمت برای عکس خود انتخاب کنید (برای حفظ خاصیت شفافیت یا  transparency فرمت PNG را انتخاب کنید.) برای ذخیره عکس ، روی Save در پایین کلیک کنید.

و اینگونه است که شما به سرعت از پس زمینه عکس های خود خلاص می شوید.

نحوه حذف بک گراند عکس بدون فتوشاپ

در بسیاری از مواقع نیاز دارید تا به سرعت و روی گوشی، پس زمینه عکس را حذف کنید و یا اینکه به هر دلیلی روی سیستم فتوشاپ را نصب ندارید. در این شرایط بهترین راه استفاده از ابزاری آنلاین به نام Remove.bg است.

در اصل Remove.bg یک وب سایت است که با استفاده از هوش مصنوعی و تنها در عرض چند ثانیه و بدون نیاز به دانش فنی، پس زمینه تصاویر شما را حذف کرده و یک تصویر بدون بک گراند یا پس زمینه به شما تحویل می دهد.

 

Remove.bg در نهایت تصویری با پس زمینه transparent یا شفاف و با پسوند PNG را در اختیار شما قرار می‌دهد.

حذف بک گراند عکس با Remove.bg

این روش ساده ترین ساده ترین راه حذف بک گراند می باشد.

ابتدا وارد سایت Remove.bg بشوید.

سپس عکس را از روی کامپیوتر یا گوشی آپلود کنید.همچنین می‌توانید آدرس عکس را هم وارد کنید یا آن عکس را بر روی کادر مربوطه Drag and Drop کنید.

بعد از آپلود شدن فقط کافیست 5 ثانیه صبر کنید سپس عکس شما برای دانلود آماده می شود.

برای مثال ما عکس زیر را در سایت آپلود کردیم :

خروجی سایت عکس زیر شده است :

 

با استفاده از گزینه دانلود می توانید عکس بدون پس زمینه را روی کامپیوتر یا گوشی خود ذخیره کنید. همچنین با استفاده از گزینه Edit می توانید بک گراند دلخواه جای بک گراند قبلی بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *