اندرویدمعرفی اپلیکیشن

نحوه مخفی کردن تصاویر در اندروید

تمام عکسهایی که با تلفن هوشمند خود می گیرید در گالری عکس دستگاه شما قرار می گیرند.یک مجموعه چشم کنجکاو به راحتی می توانند تصاویری را که نمی خواهید آنها مشاهده کنند،ببینند.شاید شما عکس خصوصی ای داشته باشید که ترجیح می دهید دیگران نبینند،مخفی کردن آنها ساده ترین کار است.اگر می خواهید نحوه مخفی کردن تصاویر در اندروید را بدانید،به خواندن این پست ادامه دهید!

ابزارهای داخلی گوشی برای پنهان کردن عکس ها

دو برند سامسونگ و ال جی،ابزارهای محرمانه داخلی دارند که می تواند به شما در مخفی کردن عکس ها کمک کند.

سامسونگ

اگر تلفن سامسونگ با اندروید 7 یا بالاتر دارید،می توانید از ویژگی Secure Folder سامسونگ استفاده کنید. به شما امکان می دهد فایل ها،تصاویر و حتی برنامه های خصوصی را در یک منطقه جداگانه محافظت شده با رمز عبور نگه دارید.

برای تنظیم پوشه امن برای اولین بار،به  Settings > Lock screen and security > Secure Folder(در منوی فارسی تنظیمات> صفحه قفل و امنیت> پوشه امن بروید)باید با حساب سامسونگ خود وارد سیستم شوید.

پس از ورود به سیستم،دستگاه از شما می خواهد که روش قفل دلخواه خود را انتخاب کنید.پس از تکمیل،پوشه امن از کشوی برنامه شما قابل دسترسی است.

برای پنهان کردن عکس ها در پوشه امن،برنامه را باز کنید و روی Add Files ضربه بزنید

ال جی

روند پنهان کردن تصاویر در اندروید اگر دستگاه LG دارید کمی متفاوت است.

این بار ، با رفتن به Settings > Fingerprints and Security > Content Lock (تنظیمات> اثر انگشت و امنیت> قفل محتوا شروع کنید) تلفن از شما می خواهد با استفاده از پین،گذرواژه یا اسکن اثر انگشت ویژگی را ایمن کنید.

اکنون به برنامه گالری پیش فرض تلفن خود بروید.همه عکسهایی را که می خواهید پنهان کنید انتخاب کنید و روی Menu > More > Lock ضربه بزنید.در صورت تمایل می توانید فولدرهای عکس را نیز قفل کنید.

وقتی روی Lock ضربه زدید ، عکسها / پوشه ها از کتابخانه محو می شوند. برای مشاهده آنها،به Menu > Show Locked Files بروید.شناسه های امنیتی خود را وارد کنید و عکس ها دوباره ظاهر می شوند.

توجه: قفل محتوا در همه دستگاه ها در دسترس نیست.

اگر تلفن سامسونگ یا ال جی ندارید،نگران نباشید.هنوز گزینه هایی در دسترس دارید،اما روند کار کمی پیچیده تر است.

یک پوشه جدید بسازید

قبل از شروع ، باید یک فایل منیجر با کیفیت بروی تلفن خود نصب کنید.تعداد زیادی برای انتخاب وجود دارد.اگر مطمئن نیستید کدام یک را دانلود کنید،به شما X-plore را پیشنهاد میکنیم.

پس از نصب برنامه مدیریت فایل،برنامه را باز کنید.شما باید یک پوشه جدید ایجاد کنید که با یک نقطه شروع شود.(به عنوان مثال،.PrivateFiles یا .Secret).

بعد،همه عکسهایی را که می خواهید پنهان کنید به پوشه تازه ایجاد شده منتقل کنید.روش انجام این کار از برنامه ای به برنامه دیگر متفاوت است،اما معمولاً با فشردن طولانی روی فایلی که می خواهید منتقل کنید این گزینه برای شما فراهم می شود.

هر فایلی که دوباره جابجا کنید دیگر در برنامه گالری نمایش داده نمی شود.این بدان دلیل است که هر پوشه ای که با یک نقطه شروع می شود توسط گالری تلفن اسکن نمی شود.

یک فایل “.nomedia” ایجاد کنید

اگر صدها عکس دارید که می خواهید پنهان کنید،انتقال همه آنها به صورت دستی مشکل است.در عوض،ایجاد یک پرونده .nomedia در پوشه هایی که می خواهید پنهان شوند آسان تر است.وقتی تلفن شما یک پرونده .nomedia را در یک پوشه مشاهده می کند،هنگام اسکن فهرست شما،محتوای پوشه نمایش داده نمی شود.

برای ایجاد فایل،هنوز به برنامه مدیریت فایل نیاز دارید.از آن برای رفتن به پوشه ای که می خواهید پنهان کنید استفاده کنید و یک فایل جدید در فهرست به نام .nomedia ایجاد کنید (حتماً نقطه را وارد کنید) این فایل نیازی به هیچ محتوایی ندارد – نام فایل قسمت مهم است.

برای معکوس کردن روند،فقط فایل .nomedia را حذف کنید.

برنامه های شخص ثالث برای پنهان کردن تصاویر در اندروید

1.Vaulty

 

 نحوه مخفی کردن تصاویر در اندروید

Vaulty خود را به عنوان برنامه پیشرو برای پنهان کردن محتوا معرفی کرده است.صدها هزار کاربر در گوگل پلی نظر مثبت گذاشته اند.

این برنامه گالری عکس مخصوص به خود را دارد.هر عکسی را که پنهان می کنید فقط در آن قابل مشاهده است.این گالری همچنین به شما امکان می دهد پوشه های متعددی ایجاد کنید،به این معنی که می توانید مجموعه عکسهای مختلفی داشته باشید تا به افراد مختلف نشان داده شود.

تمام محتوای شما با رمز عبور محافظت می شود،و حتی از رسانه شما پشتیبان تهیه می کند بنابراین در صورت گم شدن تلفن، ایمن است.

 دانلود Vaulty از گوگل پلی

2.Keepsafe Vault

Keepsafe Vault بزرگترین رقیب Vaulty است.مجموعه ویژگی ها بسیار شبیه است. تمام عکسهای شما از رمز عبور محافظت شده و رمزگذاری شده اند و می توانید از عکسهای خود در فضای ذخیره سازی ابری برنامه پشتیبان تهیه کنید.این برنامه همچنین با یک ویژگی همراه است که لوگوی اپلیکیشن روی صفحه خود را پنهان می کند،به این معنی که کسی که تلفن شما را برمی دارد نمی داند شما چیزی را پنهان می کنید.

دانلود اپلیکیشن Keepsafe Vault

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *