موبایل

چگونه سلامت باتری آیفون خود را بررسی کنیم؟

اگر کاربر آیفون هستید و هر ساله مدل جدید آن را خریداری نمی کنید،مراقبت از وضعیت باتری آن بسیار مهم است.این به آن دلیل است که عملکرد باتری آیفون شما با گذشت زمان ضعیف می شود و مستقیماً بر میزان نیاز به شارژ دستگاه تأثیر می گذارد.

خوشبختانه اپل روشی آسان برای بررسی اطلاعات باتری دستگاه شما در iOS و iPadOS ارائه می دهد.بنابراین در اینجا نحوه بررسی سلامت باتری آیفون و آی پد توضیح داده شده است.

چگونه سلامت باتری آیفون خود را بررسی کنیم

چگونه سلامت باتری آیفون خود را بررسی کنیم؟

می توانید به سرعت اطلاعات باتری را در برنامه تنظیمات دستگاه خود مشاهده کنید.برای یادگیری نحوه انجام این دستورالعمل های ساده دنبال کنید:

  1. برنامه Settings را در آیفون خود اجرا کنید. به پایین بروید و روی Battery ضربه بزنید.
  2. در اینجا گزینه ای به نام Battery Health را پیدا خواهید کرد.برای ادامه روی آن ضربه بزنید.
  3. در این فهرست دقیقاً  ظرفیت باتری آیفون خود را بر حسب درصد مشاهده خواهید کرد.این سلامت باتری آیفون شماست.

علاوه بر حداکثر ظرفیت،چیزی به نام Peak Performance Capacity پیدا خواهید کرد. این نشان می دهد که آیا ویژگی های مدیریت عملکرد برای جلوگیری از خاموش شدن غیرمنتظره در آیفون شما اعمال شده است یا خیر.

اگر سلامتی باتری آیفون شما پایین است چه کاری باید انجام دهید

اگر سلامت باتری آیفون شما کمتر از 80٪ باشد،پیام مهم باتری را در همان منو مشاهده خواهید کرد.طبق گفته اپل،وقتی حداکثر ظرفیت به زیر 80٪ می رسد،به این معنی است که باتری آیفون شما به میزان قابل توجهی تخریب شده است.

اگر ترجیح می دهید باتری تعویض نشود،می توانید با حذف برنامه هایی که منابع زیادی را در پس زمینه مصرف می کنند،میزان باتری را کم کنید.

بخوانید:آموزش آپدیت آیفون؛قدم به قدم همراه با تصویر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *