ترفند

چگونه وای فای خود را مخفی کنیم؟

امنیت شبکه های بی سیم نسبت به شبکه های سیمی کمتر است.یکی از راه هایی که باعث افزایش امنیت وای فای می شود مخفی کردن آن است.در این پست با آموزش مخفی کردن وای فای با ما همراه باشید.

آیا باید وای فای خود را مخفی کنیم؟

طبق استانداردهای IEEE 802.11،هر شبکه بی سیم باید یک شناسه داشته باشد تا دستگاه ها به آن متصل شوند.این شناسه Service Set Identifier نامیده می شود که معمولاً مخفف آن SSID است.SSID در واقع همان نام شبکه وایفای است.

سیگنال های بی سیم همه یکسان هستند:آنها از یک منبع (مودم شما) شروع می شوند و در همه جهات حرکت می کنند (مانند یک کره دائما در حال گسترش).هیچ راهی برای هدف قرار دادن انتقال وای فای در هوا از مودم خود به یک دستگاه خاص وجود ندارد.

بیایید فرض کنیم SSID خود را پنهان کردید،بنابراین کسی به جز شما نمی داند که این شبکه وجود دارد.سپس با استفاده از وای فای،اتصال به آن برقرار می شود.در لحظه انجام هر کاری،مانند بازدید از یک وب سایت،مودم شما با داده های آن وب سایت سیگنالی را پخش می کند و رایانه شما هنگام عبور سیگنال آن را دریافت می کند.این سیگنال وای فای برای رسیدن به رایانه شما باید از طریق هوای آزاد عبور کند،این بدان معناست که هر کسی در شعاع آن می تواند آن را رهگیری کند.بنابراین شاید بتوانید آن را از کاربران عادی مخفی کنید،اما یک هکر یا مهاجم حرفه ای می تواند آن را پیدا کند.

آموزش مخفی کردن وای فای

برای پنهان کردن وای فای ابتدا باید بسته به مدل آن به پنل ادمین آن وارد شوید.در بسیاری از مودم ها باید آدرس 192.168.1.1 را در مرورگر خود وارد کنید.

پنل ورود به سیستم شما باید به محض رسیدن به آنجا چیزی شبیه به این باشد:

چگونه وای فای خود را مخفی کنیم؟

نام کاربری و رمز عبور که معمولا هر دو admin هستند را وارد کنید.نام کاربری را معمولا می توانید زیر مودم روی برچسب آن مشاهده کنید.

پس از ورود به پنل،به دنبال بخشی به نام Wireless یا چیزی شبیه آن بگردید.در زیر منوی آن دنبال گزینه هایی مانند Wireless Settings یا Wireless Options باشید.در مودم های TP-Link در سربرگ Basic در منوی Wireless می توانید گزینه مورد نظر را پیدا کنید.

چگونه وای فای خود را مخفی کنیم؟

در این منو،بسته به مودم خود باید بتوانید SSID،گزینه های کانال و احتمالاً امنیت را تغییر دهید.شما به دنبال گزینه ای به نام Enable SSID Broadcast ، Hide SSID ، Visibility Status ، Enable Hidden Wireless باشید که همه به مخفی کردن وای فای اشاره دارند.

این کادر تأیید یا ضامن تمام آنچه شما نیاز دارید است. کادر Hide SSID را علامت بزنید،یا تیک کادر Enable SSID Broadcast یا گزینه های مشابه را بردارید.تنظیمات را ذخیره کنید،که ممکن است نیاز به ریست کردن روتر باشد.پس از آن مودم شما روتر  دستگاه ها “غیرقابل شناسایی” می شود.

این عمل تاثیری روی دستگاه های متصل قبلی ندارد و نیازی به اتصال مجدد آنها نیست.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *