آموزش نرم افزار

چگونه یک صفحه را از PDF حذف کنیم؟

آیا یک پی دی اف 300 صفحه ای را ذخیره کرده اید،اما فقط به 10 مورد نیاز دارید؟در اینجا توضیح داده شده است که چگونه یک صفحه را از PDF حذف کنیم؟

آیا امکان حذف صفحات از یک فایل PDF وجود دارد؟ اگر این سوال را از خود می پرسید،احتمالاً با ناامیدی از تلاش برای حذف صفحات از PDF مواجه شده اید.اما حذف صفحه یا صفحات از فایل پی دی اف امکان پذیر است.این پست را تا انتها مطالعه کنید.

چگونه صفحات PDF در گوگل کروم حذف کنیم

قبل از استفاده از هر ابزار آنلاین،می توانید با استفاده از مرورگری مانند کروم صفحات را از PDF پاک کنید.در اینجا مراحل نحوه حذف صفحات یک فایل PDF با استفاده از گوگل کروم آمده است:

1. مرورگر گوگل کروم خود را بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر خود باز کنید و سپس روی Downloads کلیک کنید.(یا از کلیدهای ترکیبی Ctrl + J استفاده کنید.)

چگونه یک صفحه را از PDF حذف کنیم؟

2. به File explorer خود بروید و فایلی را که می خواهید صفحات را از آن حذف کنید انتخاب کنید و آن را به تب Downloads بکشید.

چگونه یک صفحه را از PDF حذف کنیم؟

3. فایل شما باز می شود.بر روی نماد پرینتر (Print) کلیک کنید و صفحات مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

4- روی Save کلیک کنید،سپس رایانه شما را در مورد مکانی که می خواهید فایل را ذخیره کنید راهنمایی می کند.اگر به فایل اصلی نیاز ندارید،می توانید PDF جدید را روی سند اصلی ذخیره کنید. با این حال،اگر می خواهید نسخه اصلی را حفظ کنید، مطمئن شوید که PDF جدید را با نام فایل جدید ذخیره کنید.

 

5- برای اطمینان از داشتن صفحات مناسب،به فایل جدید نگاه کنید.همه چیز آماده است!

نحوه حذف صفحات از PDF در ویندوز

اگر از Microsoft Word 2013 یا نسخه های جدیدتر استفاده می کنید،می توانید از آن برای حذف صفحات از یک فایل PDF استفاده کنید.برای انجام این کار:

 1. Microsoft Word را باز کرده و به File> Open> Computer> Browser بروید و سپس فایل PDF را که می خواهید صفحات را از آن پاک کنید انتخاب کنید.
 2. حتماً گزینه در مقابل file format option گزینه All Files را انتخاب کنید.در غیر این صورت،هیچ فایلی با فرمتpdf مشاهده نخواهید کرد متناوباً،می توانید فایل PDF را با استفاده از حساب OneDrive یا مکان های وب مختلف خود باز کنید.
 3. یک پیام پاپ آپ ظاهر می شود تا به شما اطلاع دهد که این عمل سند PDF شما را به یک سند Word تبدیل می کند.روی OK کلیک کنید.
 4. اکنون که فایل در Word است،به پایین اسکرول کنید و به صفحه مورد نظر برای حذف بروید. تمام صفحه های مورد نظر برای حذف را برجسته کرده و کلید Delete را فشار دهید .
 5. پس از پایان کار،به File “> Open> Save As رفته و PDF را انتخاب کرده و دکمه Save را کلیک کنید.این کار فایل ویرایش شده Word را به PDF تبدیل می کند.

چگونه صفحات را از PDF آنلاین حذف کنیم

چندین ابزار آنلاین وجود دارد که می توانید برای حذف صفحات از PDF استفاده کنید. یکی از آنها Sejda است که یک منبع آنلاین با بیش از 30 ابزار PDF است که ویرایش اسناد PDF را آسان می کند.برای حذف صفحات از PDF بصورت آنلاین با استفاده از Sejda:

 • فایل PDF را که می خواهید صفحات را از آن پاک کنید بارگذاری کنید.
 • صفحاتی را که می خواهید حذف کنید انتخاب کرده و سپس برای حذف صفحات انتخاب شده روی Delete کلیک کنید.
 • تغییرات را ذخیره کنید ، سپس سند PDF جدید خود را دانلود کنید.

 

حذف صفحات پی دی اف در اندروید

حذف صفحات از PDF در اندرود یک روند کاملاً مشابه با iPhone است.شما به یک ویرایشگر پی دی اف مانند PDFelement نیاز دارید که می تواند برای پاک کردن صفحات،افزودن آنها و حتی تبدیل اسناد باشد.برای حذف صفحات از PDF در تلفن اندروید:

 1. PDFelement را از گوگل پلی دانلود کنید و برنامه را راه اندازی کنید.
 2. فایل PDF را که می خواهید صفحات را از آن پاک کنید باز کنید.
 3. روی نماد More (سه نقطه) در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و Page را از فهرست بازشو انتخاب کنید.
 4. با ضربه زدن روی ریز عکسها،صفحه (های) مورد نظر برای حذف را انتخاب کنید. سپس روی دکمه Delete در قسمت بالا سمت راست ضربه بزنید.در پنجره بعدی روی Yes ضربه بزنید.

 

همچین بخوانید:نحوه استخراج تصاویر از فایل های PDF

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *